Úterý 28. března 2023
Svátek slaví Soňa, zítra Taťána
Oblačno, sněžení 4°C

Policie na Vysočině řešila rvačky i krádeže alkoholu: Hasil se hlavně ohňostroj

Policisté mívají na silvestra napilno (ilustrační foto)
 (Autor: Policie ČR)
Autor: ČTK - 
1. ledna 2019
07:45

Fyzická napadení a žíznivé zloděje řešila na silvestra policie kraje Vysočina. Hasiči likvidovali požáry kontejnerů, hasili krabici pyrotechniky, otevírali byty, zasahovali u nehod. Vyplývá to z informací, které médiím poskytl operační důstojník hasičů Tomáš Pešl.

Hasiči měli od pondělních 7:00 do úterních 7:00 celkem 21 zásahů. Likvidovali požáry kontejnerů, hasili krabici pyrotechniky, otevírali byty, zasahovali u nehod. Vyplývá to z informací, které médiím poskytl operační důstojník hasičů Tomáš Pešl.

V souvislosti se silvestrovskými oslavami ošetřili záchranáři 19 úrazů, spíše lehčí. "Nebylo to jenom petardami, byly to různé řezné rány, úrazy po napadení, jak se mezi sebou poškádlili," ředitelka záchranné služby Vladislava Filová.

 Na oční kliniku převezli záchranáři jednoho člověka s těžkým poraněním očí od zábavní pyrotechniky. Pět lidí se přiotrávilo alkoholem, z toho dva mladší 18 let. Před půlnocí ošetřili záchranáři tři lidi s lehčím zraněním po dopravních nehodách. Oproti běžným dním měli o 40 procent výjezdů víc.

Hlavními tématy volání na linku 158 byly dopoledne krádeže v obchodních domech, kdy pachatelé kradli hlavně alkohol, potom střety aut se zvěří. "Večer a v noci fyzická napadení a signály v souvislosti s odpalováním pyrotechniky, to znamená, když se v blízkosti objektu odpálila pyrotechnika, tak objekt spustil alarm. Fyzická napadení byla napříč krajem, ale nic závažného. Z našeho pohledu byla ta noc poměrně klidná," řekla Čírtková.

Policie na Vysočině zasahovala během silvestra a dnešní noci u 14 dopravních nehod. Zranili se při nich dva lidé, v jednom případě byl řidič pod vlivem alkoholu. "Jeden řidič z místa nehody utekl a policisté ho museli vypátrat," řekla mluvčí.

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa
Osoby v pátrání