Čtvrtek 1. říjen 2020
Svátek slaví Igor, zítra Olívie
Oblačno, déšť 15°C

Teroristický útok na koncertu slovenské skupiny Desmond: Elitní zásahovky se sjely v Komárnu

Autor: DH - 
11. prosince 2018
16:35

Působivé video na stránkách Policie SR ukazuje průběh speciálního mezinárodního cvičení elitních jednotek, mezi kterými nechyběla ani česká URNA. Manévry měly simulovat únos rukojmích z koncertu a jejich následné vysvobození.

Cvičení s názvem Atlas Common Challenge probíhalo v říjnu tohoto roku ve městě Komárno.

Na videu, které na své stránky umístila slovenská policie, je vidět, jak v místním vojenském prostoru odehrává svůj koncert známá slovenská kapela Desmond, když se najednou objeví několik vozů s „teroristy“, kteří na místě berou několik rukojmích. V tu chvíli cvičení, jemuž přihlíželi i vysoce postavení slovenští politici, může začít.

Simulace se účastní elitní policejní jednotky ze Slovenska, Rakouska, Slovinska, Maďarska, České republiky a Chorvatska. Za úkol mají z přilehlé pevnosti vysvobodit 15 rukojmích zadržených při koncertu a dvacet školáků, kteří v tu chvíli absolvují exkurzi v objektu. Ty všechny střeží deset po zuby ozbrojených teroristů.

Videoklip mapuje akci fázi po fázi a postupně představuje všechny speciální útvary, ke kterým uvede vždy název a jejich zemi. V sérii velmi povedených záběrů figuruje i česká URNA nebo slavný útvar TEK, který má na starost ty nejtěžší zásahy na území Maďarska. Nechybí ani domácí zástupce – slovenské LYNX Commando s rysem ve znaku.

Po sérii koordinovaných úkonů a působivých vniknutí do budov celé cvičení končí úspěšným zadržením všech pachatelů teroristického útoku.

Video: Mezinárodní cvičení policejních elitních jednotek: Češi, Slováci, Maďaři, Rakušané, Chorvati a Slovinci se připravovali na teror na koncertě a na další situace.

Video Mezinárodní cvičení policejních elitních jednotek - Policie SR

Monika Prokris ( 11. prosince 2018 22:46 )

Když už, tak Desmod.

zlymikes ( 11. prosince 2018 17:42 )

Elitní zásahovky se sjely a čím,prosím pěkně? Stačila jim mařena nebo bylo něco lepšího?

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud