Šéf URNA prozradil tajemství dopadení Kajínka: Pomočí se nebo pokálí většina. On bojoval do poslední chvíle

Autor: aba - 
3. listopadu 2017
15:45

Libor Lochman je v čele Útvaru rychlého nasazení, známého pod zkratkou URNA, jednadvacet let. Moc dobře si tak pamatuje, jaké to bylo zatýkat Jiřího Kajínka po jeho útěku z vězení v roce 2000.

Po sedmnácti letech se Lochman rozhodl promluvit o zatýkání Kajínka na Vánoce roku 2000. Detaily prozradil v rozhovoru pro MF Dnes, ve kterém přiznává, že dostali doporučení zatknout Kajínka živého.

„Když už jsme věděli, kde je a připravovali jsme se na zásah, tak nám tehdejší vedení kladlo na srdce: ‚Pokud možno ho nezastřelte, protože lidé by si mysleli, že jsme to udělali schválně‘,“ vypráví Lochman. Doporučení skupina uposlechla i přesto, že Kajínek měl v době akce v ruce pistoli a tak ho zasahující policisté měli právo zastřelit.

Podle jeho vyprávění si Kajínek jako jeden z mála zachoval sílu do poslední chvíle a vzdoroval, dokud neuznal porážku. „Většinou, když děláme zákroky, tak ti lidé jsou v šoku, takže se pomočí, někdy pokálejí. I hodně tvrdí chlapi ztuhnou. Ale Kajínek bojoval do poslední chvíle, a když viděl, že je konec, tak řekl: ‚Chlapi, dobrý, vzdávám se.“ URNA Kajínka nejspíše zastihl při spánku, i tak se ale vězeň stihnul připravit a čekat na policii s pistolí v ruce.

Ta ho v prosinci 2000 dopadla na sídlišti Velká Ohrada v Praze, čtyřicet dní po jeho útěku z věznice na Mírově. O sedmnáct let později se podle soudu dvojnásobný vrah Kajínek přece jen dostal na svobodu, když dostal milost od prezidenta Miloše Zemana. V současné době bydlí Kajínek v Brně a věnuje se natáčení dokumentu o sobě.

 

Video Omilostněný vrah Kajínek měl bouračku: Co se stalo a jak se k němu chovala policie? - Tomáš Koníček, Aleš Brunclík

 

hadraplan ( 11. prosince 2017 12:51 )

hadraplan ( 11. prosince 2017 12:47 )

Meleš nesmysly,Kájínek je zloděj profík, kasař,žádný debil co vylomí dveře krompáčem.Za vloupačky by dostal pár let a při jeho inteligenci by sotva riskoval doživotí za nějakých us.raných 100k,které měl jinde za 1-2 akce s min rizikem.Krást se namá,za to si odseděl až moc,naši mocipáni nakradli miliardy a beztrestně.Včil mudruj

homoerectus ( 26. listopadu 2017 07:08 )

Neplete. Soudních omylů a nepřiměřených trestů se najde stále dost.

homoerectus ( 26. listopadu 2017 07:00 )

A kdyby zabil - dostat za vraždu takových dvou parchantů vyšší trest, než se dává někdy za vraždu dětí či nevinných lidí ...?!

europa ( 4. listopadu 2017 07:19 )

Odseděl si spoustu let za něco, co s největší pravděpodobností udělal někdo jiný. Přeju mu jeho "chvíle slávy", je to jen malé zadostiučinění za ztracená léta.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Osoby v pátrání
Články odjinud