Brutální rvačka v Dubí, po které skončil David s rozbitou hlavou: Policie obvinila dalších 5 lidí

28. 11. 2018
15:58

Vyšetřování brutální rvačky na koupališti v Dubí na Teplicku, která se odehrála v parném létě, stále neskončilo. Parta útočníků tam měla podle kriminalistů ošklivě zbít Davida (25), který se snažil uklidnit roztržku mezi dvěma ženami. Policie nyní obvinila pět dalších lidí.

Video David se zastal napadené ženy na koupališti. Pak ho zbilo několik mužů. - FTV Prima
1080p 720p 360p

V souvislosti s incidentem ze 7. srpna na koupališti v Dubí vyšetřovatel zahájil trestní stíhání pěti mužů, kteří jsou podezřelí z těžkého ublížení na zdraví ve stadiu pokusu formou spolupachatelství, z výtržnictví a dva z nich i z nebezpečného vyhrožování,“ řekl mluvčí teplické policie Daniel Vítek webu iDnes.cz. Jestli skončí případ u soudu a muži budou odsouzeni, hrozí jim podle mluvčího až 10 let ve vězení.

Nadále je stíhaná i původně obviněná žena,“ dodal Vítek. Žena (26) z Teplic je obviněná z výtržnictví a násilí proti skupině obyvatel a proti jednotlivci. Hrozí jí až tři roky za mřížemi. Policie dosud nezveřejnila, jak se incident přesně odehrál. Podle svědků se však měla dotyčná pohádat s matkou, která napomenula jejího potomka, aby neubližoval jinému dítěti. Obviněná pak měla na napadenou bezdůvodně zaútočit. Incident chtěl ukončit David, zaplatil za to však vlastním zdravím.

David neslyší na jedno ucho

Mladíka totiž napadla početná převaha mužů, zbili ho hlava nehlava. „Mám prokopnutá žebra, na pravé ucho neslyším, oko mě pobolívá, mám sešitou pusu zevnitř. Bolí mě hlava a občas mám i mdloby,“ řekl po napadení FTV Prima. Vzhledem k tomu, že měli být útočníci romského původu, využila celé situace v Dubí Dělnická strana sociální spravedlnosti (DSSS) a ve městě uspořádala protest. Podle policie se ho zúčastnila stovka příznivců krajní pravice, podle DSSS jich byl dvojnásobek.

Extremisté na mítinku napadli fotografa Víta Hassana, údajně kvůli tmavé pleti. „V souvislosti s touto demonstrací je tak nyní trestně stíháno celkem osm osob. Koncem října byl státnímu zástupci zaslán návrh na podání obžaloby šesti osob, dva muži byli obviněni z loupeže, další čtyři z projevu sympatií k hnutí směřujícímu k potlačení práv a svobod člověka. V uplynulých týdnech byli ze stejného přečinu obviněni další dva lidé, muž a žena,“ uzavřel Vítek.

 

Doporučujeme
1080p 720p 360p
Další videa
Články odjinud