V těle měl neznámou látku?! Pitva Jana Kočky (†28) měsíc po nehodě

Autor: Tomáš Koníček - 
30. 10. 2018
11:11

Na dálnici D11 vjel do protisměru a zabil sebe i nevinného řidiče (†28). Ani měsíc od nehody Jana Kočky ml. (†28) neví policie proč. Stále prý nemá  výsledky pitvy. Může za zdržení neznámá látka v těle řidiče?

Po tragédii u Vrbové Lhoty na Nymbursku se začalo spekulovat, zda za ní nestojí alkohol či drogy. Policie uvedla, že nehodu luxusního mercedesu z 28. září uzavře do tří týdnů až měsíce. Jenže čas uplynul a výsledky stále nikde.

Do konce týdne?

Důvodem je prý zdržení na Ústavu soudního lékařství pražské vinohradské nemocnice, kde prováděli pitvu. „Doposud jsme neobdrželi pitevní protokol, jehož nedílnou součástí je toxikologické vyšetření. Dle vyjádření soudních lékařů bude posudek zpracován pravděpodobně do konce týdne,“ řekl Marek Jirouš, šéf nymburské policie. Mluvčí nemocnice prodlevu po dotazu Blesku nekomentovala.

Delší lhůta

Podle Bleskem osloveného špičkového experta z oboru soudního lékařství trvá celý proces testů opravdu obvykle do měsíce. „Je to na dohodě vyšetřovatele s týmem znalců. Když se však vyskytnou nějaké komplikace, tak se domluví na prodloužení lhůty znaleckého posouzení,“ řekl docent Alexander Pilin, přednosta Ústavu soudního lékařství a toxikologie 1. LF UK a VFN v Praze. 

Fotogalerie Pohřeb Jana Kočky (†28): Útok na kolotočáře, parkování na… 234 fotografií

Důvodem k prodloužení doby na odevzdání zprávy patologů je zejména čas potřebný na toxikologické testy. Děje se to prý hlavně ve chvíli, kdy se v těle najde neznámá látka. „To si pak vyžádá dovoz tzv. forenzního standardu, neboli čisté látky, která slouží jako kontrolní,“ vysvětlil Pilin. Pokud by látka měla mít vliv na příčinu smrti, musí se navíc určit její množství, což podle Pilina lhůtu ještě prodlouží.

Co se stalo?

V pátek 28. září zemřel při nehodě na 32. km dálnice D11 řidič luxusního Mercedesu G Jan Kočka ml. (†28), který je vnukem provozovatele Matějské pouti Václava Kočky (77). Kočka najel na sjezdu na Vrbovou Lhotu do protisměru a mířil na Prahu. Po dvou kilometrech se srazil s náklaďákem, který řídil Miloslav V. (†28), jenž rovněž po střetu zemřel.

VIDEO: Pohřeb Jana Kočky (†28): Kočár s rakví, průvod Prahou a emoce rodiny!

Video Pohřeb Jana Kočky (†28): Kočár s rakví, průvod Prahou a emoce rodiny! - redakce Blesk
1080p 720p 360p

Doporučujeme
kollerpetr ( 31. října 2018 03:09 )

---_*Najděte nahé dívky ve svém okolí zde : Huit.Re/Divky

AntonioViseruti ( 30. října 2018 22:35 )

Holt každá takovádle Kočyčárna nakonec přýde dycki draho.

Mark Hull ( 30. října 2018 22:04 )

 To je fakt vizitka.. kvoli obycajnemu fetakovi ktory zabil sfetovany nevynneho cloveka uzavru prahu a pride mu na pohreb stovky ludí.. a kopec "celebrít".. fuuha.. silné kafe..

nicnezpravda ( 30. října 2018 22:01 )

28.září

tomik007 ( 30. října 2018 20:41 )

Rikali mu "Chemik" protoze pouzival ke zhuleni zcela nezname latky

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa
Články odjinud