Daniel utřásl svého synka (†4 měs.) k smrti: Soud poslal recidivistu na doživotí za katr!

Autor: msj - 
17. 10. 2018
18:30

Zedník Daniel McLaren (30) si musí odpykat minimálně 22 let za vraždu svého čtyřměsíčního syna Jacka, kterého doslova utřásl k smrti. Jeho partnerka bude nejspíš po zbytek života litovat toho, že ho s ním nechala o samotě, když 2. června odjela na rodinný oběd.

Daniel operátorovi tísňové linky popsal, že se jeho syn zřejmě udusil svou flaštičkou. Když na místo dorazili záchranáři, děťátko našli bledé a z nosu a z úst mu vytékala bílá tekutina. Jack byl ihned převezen do nemocnice, kde o dva dny později zemřel.

Ve skutečnosti Daniel svého syna nezvládl utišit a třásl s ním tak silně, až mu způsobil vážné poranění mozku. Při pitvě to vyšlo najevo a McLaren byl obviněn z vraždy.

Policisté prohledali McLarenovu internetovou historii v telefonu i v počítači. Zjistili, že vyhledával pojmy jako „vážné příznaky, které byste u dětí nikdy neměli ignorovat“, „proč je jazyk mého dítěte bledý“ a „dušení/bledost“.

Třicetiletý otec se drtivé důkazy nepokoušel popírat a ke všemu se přiznal. „Jack měl celý život před sebou,“ připomněl mu soudce Andrew Nicol. Obžalovaný muž měl 21 záznamů v trestním rejstříku. V době vraždy byl navíc v podmínce.

Všechny děti čas od času pláčou. Každý rodič by měl mít dostatečné zkušenosti na to, aby takovou situaci zvládl. To, co jste udělal vy, je neomluvitelné,“ pokračoval Nicol.

Každý rodič ví, že by s tak malým dítětem mělo být nakládáno s nejvyšší opatrností. Vy jste udělal pravý opak. Třásl jste s Jackem tak, že mu hlava lítala ze strany na stranu, což mělo katastrofické následky pro jeho mozek,“ komentoval soudce, který navíc zohlednil i to, že dítě mělo na mozku stopy po dvou různých úrazech způsobených silným třesením. McLaren tedy svého syna napadl opakovaně.

V minulosti se totiž Jack na pohotovost už jednou dostal, a to z téhož důvodu. Tehdy bylo oběma rodičům striktně zdůrazněno, že třesení dítětem opravdu není dobrý nápad. Soud se taky dostal k materiálům, které jasně dosvědčily, že Daniel McLaren byl v minulosti stíhán i za domácí násilí.

Nicol muži udělil doživotní trest s minimem 22 let za mřížemi. K tomu přidal dalších 7 let za zranění jiného dítěte, jehož jméno nemohlo být ze zákonných důvodů u soudu zmíněno. 

 

Doporučujeme
zapletalikovi ( 17. října 2018 19:35 )

Jak velká trubka musí být ženská, která si s něčím takovým pořídí miminko? A když už se stalo, proč s ním žije?

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa
Články odjinud