Šílený táta-nácek pojmenoval syna po Hitlerovi, pak s ním pózoval v hábitu Ku-klux-klanu

Autor: msj - 
16. 10. 2018
09:35

Dítě pojmenovali Adolf a pózovali s ním na rasistických snímcích s nacistickou tematikou. Šílené rodiče z Velké Británie nyní kvůli tomu vyšetřuje policie. Vyšetřovatelé navíc zjistili, že Adam Thomas (22) a jeho partnerka Claudia Patatas (38) jsou napojeni na teroristickou buňku.

Případ zasáhl nejen anglickou veřejnost, ale i porotce birminghamského korunního soudu, kde Adam stanul v pondělí. Zde mohli všichni přítomní vidět celou škálu kontroverzních fotek. Mimo jiné i kostým Ku-klux-klanu, ve kterém otec s malým synem pózoval. Policisté u nich však našli celou řadu předmětů propagujících nacismus a rasistickou tematiku. Šílení rodiče doma měli také spoustu zbraní. Našly se u nich mačety, kuše, sekery a sada nožů.

Thomas a Patatas nyní čelí obvinění za participaci v krajně pravicové teroristické skupině National Action (Národní akce), která byla zakázána v prosinci roku 2016. Thomas čelí i obvinění za držení teroristického dokumentu – „Kuchařka anarchie“, ve které se nachází i instrukce pro výrobu bomby.

Pár všechna obvinění popřel a soudní řízení by se tak mělo prodloužit. Vyšetřovatelé detailněji nahlížejí na jejich propojení s teroristickou skupinou. Tomu napovídá několik vážných důkazů.

Všichni Židé musí zemřít,“ napsala podle vyšetřovatelů obviněná žena jinému nacistickému stoupenci. Thomas měl pak své partnerce psát, že „všechny nebílé rasy nebudou tolerovány“. V domě byla také nalezena pohlednice, na které byly vyobrazeny osoby v kostýmech KKK, pod kterými bylo napsáno: „Nechť jsou vaše Vánoce bílé.“ Na lednici měli také vylepenou vlajku se sloganem „Británie je naše – zbytek musí odejít“.

Z předložených důkazů se navíc zdá, že zmíněná teroristická buňka je stále aktivní. „Ta skupina byla plná fanatiků. Byli velice motivovaní, energičtí, semknutí a mobilní. Všichni chtěli společnost očistit a nebránili se ani násilí, pokud si to situace vyžadovala. Důkazy v tomto případu mluví zcela jasně,“ řekl advokát Jameson pro Daily Mail.

 

 

Další videa
Články odjinud