Chlapci (5) zbývá jen pár dní života: Pomoci mu může jen operace za desítky milionů

Autor: DH - 
15. října 2018
06:15

Lékaři oznámili matce pětiletého Charlieho, že její syn trpí vzácným druhem rakoviny a zbývá mu jen pár dní života. Na nákladnou operaci, která by mohla ještě vývoj zvrátit, však rodina nemá peníze. Stateční rodiče tak nyní prosí veřejnost o pomoc při záchraně jejich milovaného potomka.

Když malému Charliemu (5) našli hepatoblastom – vzácnou formu rakoviny, která se objevuje u malých dětí, ihned začali lékaři vše řešit. Bohužel se ale u malého chlapce rozšířila tak rapidně, že se odborníci z britské zdravotní pojišťovny (NHS) rozhodli jeho léčbu v posledním stádiu ukončit. Podle jejich slov zbývá totiž Charliemu jen pár týdnů života a nákladnou léčbu by tak nebylo výhodné financovat.

„Je to tak kruté. NHS toho pro nás už udělal hodně, ale tímhle to končí. NHS nechce zkusit další kolo chemoterapie, protože si myslí, že rakovina v játrech ho zabije dřív, než by léčba skončila. Je to strašná situace, ve které nyní jsme,“ popisuje zoufalá Amber Schofieldová, maminka nemocného Charlieho.

Nakonec ale pro rodinu vysvitlo poslední světélko naděje. V Americe se objevila soukromá klinika, která je schopna tento druh rakoviny úspěšně léčit. Má to ale háček.

„Musíme se během týdne dostat do Ameriky. Synovi zbývá prý maximálně čtrnáct dní života. Byl to šok, slyšet to. Ale nevzdáváme se,“ řekl pro Daily Mail Ben Proctor, otec chlapce. Léčba, která by zahrnovala transplantaci jater a následnou sérii chemoterapií, se provádí v Cincinnati v Ohiu a je velice drahá.  Po absolvování všech kroků by stála přibližně jeden milion liber, což je přibližně 30 milionů korun.

„Problém je, že to stojí tolik peněz, že i kdybychom prodali všechno, co máme, nestačilo by to,“ vypráví zoufalý otec. „Cítím se tak hrozně, že náš syn možná umře, protože nemáme peníze,“ doplňuje ho maminka Charlieho. A dodala:  „S rakovinou se dá hrát jen, když máte peníze. Čím víc jich máte, tím větší je pravděpodobnost, že vaše dítě přežije. Je tohle fér?“

Rodina se tak nyní uchýlila k poslední naději o na financování nákladné léčby svého syna zkouší sehnat peníze přes internetovou stránku JustGiving. Charliemu a jeho rodině tak nezbývá nic jiného, než čekat a doufat v dobrosrdečnost lidí.

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

luklovah ( 7. prosince 2018 19:43 )

Knihomol vy jste asi těžký debil ten hlapec není z Česka ale z Ameriky vy psychopate,neumíte číst.A kolik přispíváte vy na nemocné děti.

fido2 ( 15. října 2018 12:47 )

Co takhle, kdyby stála 1000 miliard, nebylo by to lepší? To by mně zajímalo, co na té operaci stojí tolik peněz...

sores ( 15. října 2018 11:06 )

knihomol

knihomol ( 15. října 2018 10:49 )

Padesát senátoru co zde chtěli sirotky ze Syrie Srojdrová,aktivisti,pirátí,Schwarzenberku a další svoloč ted máte možnost se ukázat jak pomužete ze svého koryta!! upustit pro naše dítě které potřebuje pomoc!! vytáhněte peníze a zaplatte operaci!!! vy bando humusu ze svého to ne ale danový poplatnici aby zde živili pakáž to jo.ukažte národu jak zaplatíte jedinému chlapci operaci.

Actimel ( 15. října 2018 09:06 )

Soros má peněz dost a vynakládá je jen na zkázu lidstva v Evropě!!! Co kdyby si chtěl malinko vyžehlit karmu a tomuto chlapečkovi pomoci??? Kdyby to tak šlo vyměnit jeho život za život toho odporného člověka!!! Ale tady na této planetě jsou lidi akorát za trest, dobří odcházejí a ti zlí tady páchají peklo!

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud