Dobrovolné potraty? Děláme to co nacisté, jen v bílých rukavičkách, řekl papež

17. června 2018
08:18

Papež František v neděli kritizoval dobrovolné interrupce a přirovnal je k praktikám nacistů. Ti k nim přistupovali kvůli „udržení čistoty rasy“, dnes podle papeže v podstatě děláme to samé. Papež to řekl ve Vatikánu na setkání se zástupci italských rodinných sdružení. Argentinský deník Clarín v této souvislosti připomněl, že poslanci v Argentině, odkud papež pochází, tento týden schválili návrh na legalizaci potratů.

„V minulém století byl celý svět v šoku z toho, co dělali nacisté, aby uchovali čistotu rasy. Dnes děláme to samé, ale v bílých rukavičkách," řekl papež, jehož občanské jméno je Jorge Bergoglio. „Proč už nevidíme na ulicích trpaslíky? Protože mnozí lékaři říkají: narodil by se s anomálií, ukončeme to,“ uvedl také podle argentinského tisku papež. Dodal, že ženy si chtějí takto zajistit pohodlný život, a přitom zabijí nevinného.

Podle papeže by se děti měly „přijímat tak, jak přijdou, jak je Bůh pošle“. František také vyzval vlády, aby podporovaly rodiny. Narození dětí je podle něj pro zemi tou nejlepší investicí a základní podmínkou její budoucí prosperity.

Argentina, kde papež František působil do roku 2013, než se stal papežem, zažila v posledních týdnech mohutné demonstrace příznivců i odpůrců nového zákona o interrupcích. Návrh zákona, který má umožnit dobrovolné přerušení těhotenství až do jeho 14. týdne, musí ještě schválit Senát.

Nyní je v Argentině povolena interrupce jen ve výjimečných případech (například po znásilnění či v případě ohrožení života matky), podobně je to ve většině zemí Latinské Ameriky.

Video "Je můj otec v nebi?" ptá se malý chlapec papeže - Youtube

kozmix ( 17. června 2018 09:49 )

Nacisti byli hovada, ale církevní představitelé nejsou nic lepšího, když prcaj děti!!!

horalysa ( 17. června 2018 09:18 )

Líbí se mi, jak církev si stále hraje na svatou. Jeji minulost je však neoddiskutovatelná. Chlast, ***, násilnosti, nenažranost, zlodějny,smílnictví, to byla církev. a dnes si hraje na svatou.

587587 ( 17. června 2018 09:12 )

Ty se nestarej o to, po čem ti nic není. Ty bys nosil dítě 9 měsíců? Ty bys rodil? Ty bys o postižené dítě 50 let pečoval ? Ne! Tak drž Jorge Mario hubu a nech rozhodnutí na ženách!

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud