Nové důkazy: Alena Z. se krátce před Kuciakovou popravou sešla s Kočnerem. Její jméno figuruje u jiné vraždy

10. 10. 2018
21:50

Podezřelí z Kuciakovy vraždy, Alena Z. a Zoltán A., figurovali v minulosti v případu vraždy kandidáta na primátora Hurbanova. Právě jméno Aleny Z. bylo tehdy spojováno s jeho protikandidátem. Mimo tuto skutečnost vyšlo najevo, že se Alena tři týdny před smrtí Jána Kuciaka sešla s kontroverzním podnikatelem Kočnerem, jehož jméno je s vraždou novináře také spojováno.

Alena Z., která si podle slovenských médií měla objednat vraždu Jána Kuciaka (†27), se objevila v případu vraždy kandidáta na primátora Hurbanova Laszla Basternáka. Ten byl zastřelen v roce 2010, krátce před volbami. Střelce se sice policistům podařilo dopadnout, ale objednatele zločinu nikoliv. Alena byla tehdy spojována s Basternákovým protikandidátem, ale nebylo proti ní postaveno příliš důkazů, takže nakonec vypovídala jen jako svědek.

Basternákův hlavní rival byl Roman Ostružílek, kterého měla Alena společně se Zoltánem finančně podporovat. Alena se nejednou objevila na jeho předvolebních mítincích, uvádí server Aktuality.sk. Ostružílek se údajně po dvou marných pokusech o zavraždění Basternáka začal bát a měl se svěřit právě Aleně.

Video Matka Kuciakovy snoubenky o razii a zadržení podezřelých: Je to na dobré cestě - Reuters
1080p 720p 360p

Ani po tom všem se Alena se Zoltánem ze slovenského Hurbanova nestáhli. Alena zde údajně sháněla dokumenty k městským projektům a Zoltán si otevřel pizzerii, která ho dostala do milionových dluhů na daních.

Nejnovější zprávy také tvrdí, že existují jasné důkazy o schůzce s kontroverzním podnikatelem Mariánem Kočnerem, které se Alena Z. měla zúčastnit tři týdny před Kuciakovou vraždou. Kočnera jeden z obviněných údajně označil za objednavatele vraždy.

Mimo to se redakci Plus 7 dní podařilo zjistit, že Alena je generální ředitelkou sdružení, které spolupracuje s bývalými vězni. Na jejich stránkách vysloveně stojí: „Jakmile jste trestaní, kontaktujte nás.“  Otázkou zůstává, k čemu Alena bývalé trestance potřebovala.

 

abaron ( 11. října 2018 11:58 )

na ľudoch im nezáleží, ale ako sa nahrabať zo štátneho rozpočtu ako odmeny a ako si dosadiť protekčnú neodbornú administratívu ... potvory eštebácke !!!!§§§!!!!

abaron ( 11. října 2018 11:47 )

čím väčšia p(o)ˇa tak ju vôbec nepodozrievajú ... ale iných sledujú na každom kroku !§! telefón, počítač s povolením aj bez ako si na koho zasadnú §§§§§§§§§§§§§§§§§ ... každopádne Kuciak mohol ŽiŤ keby SLOVENSKé ITP neslintalo nad kozami špinavci lenivý uslintaní !!!!!!!!!! hamba pred všetkými na celom svete

tomik007 ( 10. října 2018 22:50 )

DALSI ZABIJACZKOVA PRINCEZNA - tech je tam asi vic nez normalnich lidi

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa
Články odjinud