Neděle 26. května 2024
Svátek slaví Filip, zítra Valdemar
Oblačno, bouřka 23°C

Šokující reakce Aleny Z. po vraždě Kuciaka: Zastřelení Martinky ji naštvalo!

Autor: ital - 
10. října 2018
13:03

Trestní soud v úterý zveřejnil zdůvodnění, proč uvrhl vazbu na čtveřici, která se podle vyšetřovatelů podílela na vraždě Jána Kuciaka (†27) a Martiny Kušnírové (†27). Podrobně se zde popisují přípravy na vraždu, dohody na odměně a samotné vykonání vraždy. Soudce zde dokonce prozradil, jak Alena Zs. reagovala, když zjistila, že zemřela i Kuciakova snoubenka.

Údajná objednavatelka vraždy Alena Zs. se podle soudního dokumentu měla už při prvním setkání se zprostředkovatelem, jímž měl být komárenský podnikatel Zoltán A., připravené video o pohybu Kuciaka společně s fotografiemi a adresou. Podnikatel je předal vrahovi v mobilním telefonu, kde byly údaje uschované. 

Muži, kteří podle spisu zločin spáchali, si  dům snoubenců ve Veľké Mači poprvé obhlédli 5. února a naposledy dva dny před vraždou. Pro obhlídku použili pokaždé jiná auta. Prvně Peugeot 206, následně Škodu Superb. Během vraždy, k níž došlo 21. února ve večerních hodinách, se domlouvali pomocí mobilů, které jim zakoupil zprostředkovatel asi za 2 000 Kč.

Vražda trvala 4 minuty

Obviněný vrah, známý jako Tomáš Sz., ozbrojený pistolí neznámého typu ráže 9 mm Luger vybavenou tlumičem, vyšel v čase 18:31 k domu Jána Kuciaka, kde na něho čekal až do 20:21 a poté vešel nenásilně do domu. Tam zabil Kuciakovu snoubenku Martinu střelou do obličeje a následně Jána dvěma střelami do levé části hrudníku. Z domu odešel směrem k místnímu hřišti, kam dorazil ve 20:25. V tuto dobu jej vyzvedlo vozidlo Citroen Berlingo, jež si předtím pomocí mobilního telefonu zavolal. Vůz řídil střelcův bratranec Miroslav M.

„Postupně vypnuli oba pracovní mobilní telefony a okolo 22. hodiny se sešli se Zoltánem v obci Komárno. Oznámili mu, že vykonali vraždu Jána Kuciaka a ještě další ženy, která byla s ním v domě,“ uvádí soudní dokument.

Za vraždu dívky se Alena rozhněvala

Druhý den 22. února se Zoltán sešel s Alenou, přičemž jí oznámil výsledek vraždy. Když se Alena dozvěděla o vraždě Kuciakovy snoubenky, velice se rozhněvala a vystoupila z auta. Zoltán odjel pryč, ale po čase mu žena zavolala, aby se za ní zastavil. Na tomto setkání mu předala obnos peněz zabalený do ubrousku. Celková suma byla 50 000 Euro (1 300 000 Kč).

Tuto částku Zoltan rozdělil mezi sebe a další dva muže, a to tak, že 10 000 Euro (260 000 Kč) si sám ponechal. Zbytek peněz rozpůlil rovným dílem mezi další dva obviněné.

Policie pachatele zatkla v krátkém sledu

Všechny tři muže chytili ve stejný den 27. 9. 2018 krátce po sobě, a to v následujícím čase 04:00, 04:05, 04:06. Alenu dopadli policisté druhý den 28. 9. 2018 v 09:20.

Agent_007 ( 11. října 2018 04:06 )

V Británii by vrazi chodili po svobodě a bylo by za to obviněno Rusko.

Giza ( 10. října 2018 19:49 )

asi byla v šoku, že bude muset připlatit za další vraždu...

Monikay ( 10. října 2018 18:13 )

nevím proč šokující reakce, spíš byla v té chvíli v šoku že zastřelili někoho neplánovaně... celé je to ale hrozné....

kinki ( 10. října 2018 15:58 )

Šepká sa, že v spolupráci s ďalšími nemravnými kamarátkami Alena Zs. vybudovala rozsiahlu databázu diskreditačných fotografii a videí. Preklepli sme aj Mercedes, na ktorom sa nebezpečná žena naposledy vyvážala a natrafili sme na zaujímavé občianske združenie. Špecializuje sa na spoluprácu s bývalými väzňami a na svojej webovej stránke má stále zverejnenú výzvu: “Ak ste trestaní, kontaktujte nás”. Keďže generálna riaditeľka združenia sama sedí na lavici obžalovaných pred Špecializovaný trestným súdom, natíska sa otázka, kvôli čomu naozaj zháňala bývalých trestatncov.

kinki ( 10. října 2018 15:56 )

a ako chces znicit investigatívneho novinara??? Ze nebude robit investigatívneho novinara??: https://plus7dni.pluska.sk/kauzy/mrcha-ktorej-mrazi-mame-dokaz-stretnuti-kocnera-aleny-zs-len-tri-ty zdne-pred-kuciakovou-vrazdou

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa
Osoby v pátrání