Dítě i s placentou našli v babyboxu v Neratovicích. Holčička je živá a zdravá!

Autor: yks - 
10. 10. 2018
16:36

Patrně bezprostředně po porodu odložila zatím neznámá maminka svou novorozenou dcerku do babyboxu u neratovické nemocnice. Podlé lékařů je miminko zdravé. Holčička dostala jméno Daniela.

Jak informuje server TN.cz, do babyboxu v Městské nemocnici v Neratovicích odložili dítě ve středu 10. října. Podle informací uveřejněných na internetové stránce zakladatele českých babyboxů Ludvíka Hesse našli lékaři holčičku v babyboxu okolo 5. hodiny ranní. Děťátko se bude jmenovat Daniela.

„Holčička Daniela je prvním děťátkem odloženým do babyboxu v neratovické nemocnici, letošním patnáctým,“ napsal Hess. Uvádí také, že celkem bylo babyboxům svěřeno již 177 dětí, z toho 102 holčiček a 75 chlapců. Daniela je ale teprve druhé miminko, které bylo do záchranné schránky odloženo, včetně placenty. Daniela je zdravá, donošená a váží 3000 gramů.

Daniela je v posledních dnech již druhé miminko, které se jeho matka rozhodla umístit do záchranné schránky. Jen před pěti dny nalezl nemocniční personál v Benešově u Prahy chlapečka. Vážil 4300 gramů a pupeční šňůru měl převázanou provázkem od brambor. Byl špinavý, protože také on skončil v babyboxu těsně po porodu. Dostal jméno Antonín.

První babybox u nás byl zřízen v roce 2005. Daniela je letos již 15. dítětem, jehož nejbližší se rozhodli využít možnost anonymního umístění potomka do této záchranné schránky. Po celé republice je aktuálně 74 babyboxů. V úterý 16. října se chystá instalace v pořadí 75. schránky v Jeseníku.

liskabystrouska ( 12. října 2018 07:36 )

slava to chce zapit další kujva se zbavila decka

1pravda1 ( 11. října 2018 00:00 )

Tak konečně už se profláklo, že nechtěné dítě nemusí zabíjet a většinou se na to přijde, odložit do schránky a neublížit mu je to poslední, co ještě může matka dítěte udělat pro dítě, pokud nezvolila potrat dříve, když dítě nechtěla. I když si myslím, že by u několikadenních dětí, mohly třeba matky dopsat datum narození i pár vět pro dítě - možná... Jinak samozřejmě po porodu ho může odložit do schránky i otec, nevím, jestli by se matka těsně po porodu, když dala dítě s placentou dohrabala až ke babyboxu. Čekající bezdětní rodiče budou mít radost ze zdravé holčičky a ona jistě také...Nechtěné dítě stejně nemá nic moc život a může být zanedbávané, týrané atd.

Actimel ( 10. října 2018 20:08 )

Proč zrovna Ukrajinka??? Ve svém okolí jich bydlí docela hodně, ale děti mají u sebe a chodí i do naší české školky! I když jsou tady na práci, děti jim rozhodně nepřekážejí, umí si ve své komunitě mezi sebou pomoct, stejně tak Vietnamci!!! Ale mezi našimi je dost takových co jim dítě překáží a nebo nejsou schopni ho uživit!!!..v tomto absurdistánu

vigela ( 10. října 2018 18:16 )

Babybox je úžasný vynález. Přeji holčičce do života hodně štěstí a lásky.

krista2018 ( 10. října 2018 17:50 )

Přidávám se k Monikay a taky přeji už život bez překážek

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa
Články odjinud