Potíže pašeračky Terezy v pákistánské base: Trápí ji zdravotní problémy

Autor: shp - 
1. 9. 2018
18:57

Česká pašeračka Tereza H. (22) má v pákistánském vězení potíže. Kvůli nesnesitelným horkům v Láhauru, kde je od ledna uvězněna kvůli tomu, že ji na letišti chytili s 9 kilogramy heroinu, trpí zdravotními problémy. Co krásnou blondýnu trápí?

Tereza se naposledy před soud, který projednává její případ, postavila v sobotu. „Mohu potvrdit, že dnes proběhlo další jednání s vězněnou Češkou. Došlo k výslechu dalšího svědka z celní správy,“ řekla Blesk.cz mluvčí ministerstva zahraničí Irena Valentová.

Dojít mělo i k výslechu dalšího svědka, nestalo se však tak. „Měl být vyslechnut další svědek, ale omluvil se ze zdravotních důvodů. Jeho výslech proběhne při dalším stání, které je odročeno na 5. září,“ dodala Valentová. K soudu by měli podle ní dorazit i další celníci.

Ti již byli vyslechnuti, ale mají být po ruce advokátům, kdyby jim chtěli položit dodatečné otázky. „U sobotního stání byl přítomen honorární konzul. Dorazila i zástupkyně velvyslance v Islámábádu,“ doplnila mluvčí informace o soudu. Podle zdroje Blesk.cz z Pákistánu má Tereza problémy.

Náladu jí sice zlepšilo, že si mohla s českými zástupci vyměnit dopisy od rodiny a pro rodinu, ale přesto prožívá blonďatá Češka trápení. Sužují ji totiž kožní problémy, které způsobilo horké pákistánské počasí. Nejde sice o nic vážného, ale stejně se jedná o nepříjemnosti.

Soud s Terezou v posledních měsících

Tereza byla s devíti kilogramy heroinu chycena na pákistánském letišti v lednu. Za její čin jí hrozí až doživotí v tamní base. Za pašování tvrdých drog se sice uděluje v zemi až trest smrti, ten se však zpravidla neudílí cizincům. Za poslední měsíce se její případ nijak výrazně nepohnul.

Soudní stání byla často odročována kvůli nepřítomnosti svědků nebo kvůli tomu, že byl soudce na náboženské pouti. Nyní to vypadá, že soud skutečně probíhá a nejde jenom o odročovací taškařici. Kdy však skončí, je stále nejasné.

Video Pašeračka Tereza se u pákistánského soudu ovívala - Lahore News

necesany ( 3. září 2018 15:07 )

Dejte s tou "slečnou" konečně pokoj ! Koho to zajímá ?!

maxon ( 3. září 2018 06:04 )

Jen ať si jí tam nechají a celé si to tam odsedí.Tady by ji chudinku za chvíli ze zdravotních problémů pustili.

tomik007 ( 2. září 2018 23:44 )

Pakistanci bohuzel - nejsou tak blbi jako Cehunove

starypes ( 2. září 2018 17:55 )

Zkus to někdy s krávou. Kůň tě asi vždycky za tvoji službu vezme kopytem přes hlavu, jinak není možné abys byl tak blbý od přirození.

aIIahakbar ( 2. září 2018 16:17 )

Běž omr.d.at koně vole, protože na víc tvoje žebříčková nervová soustava nemá.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud