Tragická cesta k zásahu: V převrácené cisterně zemřel velitel družstva hasičů

Autor: rc, ČTK - 
25. 8. 2018
11:01

Při nehodě hasičské cisterny a osobního auta zahynul v pátek v podvečer u Libivé na Šumpersku hasič. Další tři jeho kolegové utrpěli zranění, jeden z nich velmi vážná. Hasiči v okamžiku nehody mířili k zásahu. Vyplývá to z vyjádření ředitele Hasičského záchranného sboru Olomouckého kraje Karla Koláříka zveřejněného na webových stránkách hasičů.

Zemřelý hasič podle ředitele pracoval na stanici v Zábřehu. „Pozůstalým po zemřelém kolegovi projevuji hlubokou upřímnou soustrast a kolegovi, který utrpěl těžké zranění, ze srdce přeji, aby svůj náročný boj s nepřízní osudu vyhrál,“ uvedl Kolářík. Podle facebookových stránek Hasiči online je obětí velitel zásahu.

Podle krajského policejního mluvčího Libora Hejtmana se nehoda stala krátce před 18:00 na silnici I/44 mezi Libivou a Vlachovem. „Účastníkem nehody byla hasičská cisterna a jedno osobní vozidlo, které bylo zasaženo jen lehce,“ řekl dnes ČTK mluvčí. Řidič osobního auta podle něj zřejmě neutrpěl vážnější zranění. Mluvčí krajské záchranné služby Lucie Urbanová dnes ČTK bez bližších podrobností potvrdila, že záchranáři na místě nehody v pátek zasahovali.

Cisterna po střetu skončila na střeše mimo vozovku. Silnice byla následně kvůli vyšetřování nehody a odklízení jejích následků několik hodin uzavřena. Příčina neštěstí zatím není známa, vyšetřuje ji policie.

Video Při tragické nehodě hasičské cisterny na Šumpersku zahynul velitel zásahu - HZS Olomouckého kraje
1080p 720p 360p


Doporučujeme
vilda696 ( 25. srpna 2018 14:51 )

Řidič u hasičů má být vyježděný profík, který ví co si může dovolit a zná svůj vůz...hodina měsíčně jakési kondiční jízdy,to si snad děláš pr.del,potom to takto dopadá...vytřeštěný oči ,jízda v protisměru v nepřehledných zatáčkách ,párkrát jsem je potkal

malenabald ( 25. srpna 2018 13:35 )

Je mi líto, ale řidič nevěděl, že řídí cisternu s vodou?

simeone ( 25. srpna 2018 12:55 )

Přesně tak, jel "jak k ohni" a rudo před očima. Potom to takhle dopadne.

malenabald ( 25. srpna 2018 12:51 )

Řidič nezvládl řízení a zabil kolegu.

simeone ( 25. srpna 2018 12:48 )

Já nezpochybnuji jejich práci, ale "řidičské umění". A to je mizerné, na tom si trvám. Kde by se to taky naučili? Na těch pár km co najezdí? Navíc běžné hasičské auto není nijak těžké.

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa
Články odjinud