Pondělí 28. září 2020
Zataženo, déšť 11°C

Policisté pustili podezřelého z týrání fenky: Veřejnost svolává lynč

Autor: dce - 
24. srpna 2018
14:45

Fenku odporný tyran pohodil pod mostem svázanou drátem, aby se nemohla zachránit. Po čtyřech dnech ji před smrtí vysvobodili ochránci zvířat. Policii se už navíc podařilo vystopovat podezřelého a současně majitele zvířete. Po výslechu ho ale pustili na svobodu, což veřejnost nese jen s velkou nelibostí.

Drátem jí převázal nohy do kozelce, tlamu pevně svázal provazem, aby nemohla štěkat. A zahodil ji pod most jako pytel odpadků. Trvalo čtyři dny, než si jí někdo všiml a zavolal pomoc. Elizabeth, jak fenku v útulku pojmenovali, už se má lépe, její stav v době nálezu byl ale otřesný.

Drát jí rozdrásal kůži na nohách až na maso, v ranách už byli dokonce červi. Je podvyživená a na těle nese známky předchozích útrap. Po čtyřech dnech se ale policii podařilo získat informace o majiteli.

Mladík z romské osady byl předveden na policii a vyslechnut. Pak ho ale policisté k velkému překvapení všech propustili. Policie intenzivně pracuje na tom, aby mohla pachatele zákonným způsobem zadržet, umístit do vazby a posunout případ na státní zastupitelství a soud. V terénu je několik policistů, kteří pracují na tom, aby se vyšetřovatel mohl o něco opřít," napsali policisté na Facebooku poté, co se zvedla vlna odporu.

„To snad nemyslí vážně pustit takového člověka znovu mezi lidi a bez trestu?" zní jeden ze slušnějších komentářů. Lidé nešetří nadávkami na policii i podezřelého muže. Toho navíc chtějí lynčovat!

„Najít ho, svázat, vymlátit a na čelo vypálit značku. A takto s každým z osad, co něco takového provede. Nic jiného, než strach je nenaučí," vykřikují lidé na sociálních sítích. „Já kdybych ho dostal do rukou, tak by si poležel ve špitálu na klinice plastické chirurgie," píše další.

Video Policie dopadla hyenu, která odhodila pod most svázanou fenku: Jde o mladíka z romské osady - tv Joj

Další videa
Články odjinud