Další a další utopené děti! Rodiče sledují telefony, ne bazén, říká záchranář

Ilustrační foto
Autor: ČTK - 
16. 8. 2018
06:55

V Německu roste počet utonulých dětí, to podle Německé společnosti pro záchranu životů souvisí s posedlostí jejich rodičů mobilními telefony. Společnost tak vyzvala rodiče ke zvýšené pozornosti během rekreace u vody.

Podle listu The Guardian se v Německu letos utopilo více než 300 lidí. "Příliš málo rodičů a prarodičů se řídí radou: jakmile je vaše dítě nebo vnouče ve vodě, odložte svůj chytrý telefon," uvedl mluvčí sdružení záchranářů Achim Wiese.

Organizace mimo jiné viní školy, že nenabízí povinné lekce plavání už od útlého věku. Mezi utonulými je podle listu více než 20 dětí mladších 15 let a 40 mladých žen a mužů ve věku mezi 16 a 25 lety. V nebezpečí jsou i starší lidé, kteří plavou příliš daleko od břehů, varují odborníci.

Německý plavecký svaz (DSV) varoval, že kvůli nedostatečné státní podpoře plaveckých kurzů se z Německa může stát země neplavců. Lidé totiž podle zástupce svazu Axela Dietricha často neví, jak se ve vodě chovat.

 

Doporučujeme
hayena ( 16. srpna 2018 10:16 )

Už vidím jak budou muslimáky učit plavat.

horalysa ( 16. srpna 2018 08:27 )

No jo, Havlovy děti. K naprosté spokojenosti jim stačí malá krabička a své prsty. A luskají a luskají. Oči zabořené do malé obrazovky a neustále něco sledují a hledají. Mnohdy ani sami nevědí co. Je na ně docela legrační pohled. A kolem moho klidně vybuchovat granáty. Jen čumí a čumí. Neslyší, nevnímají. Prostě závislacké paka.

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa
Články odjinud