Statečná dívka (13) zachránila nevidomou stařenku (83): Zahnala lupiče, který ji přepadl!

Autor: lm - 
14. července 2018
16:29

Velkou odvahu prokázala třináctiletá dívenka z Ústí nad Labem, která zahnala násilníka, který přepadl nevidomou stařenku (83). Ústečtí policisté spolu s primátorkou ji za to ocenili.

Třináctiletá dívka ve středu převzala ocenění od vedoucího ústecké policie, plukovníka Vladimíra Danyluka, a ústecké primátorky Věry Nechybové. Vysloužila si ho za svůj statečný zásah při přepadení 83leté nevidomé seniorky.

„Dívka ve chvíli, kdy slyšela volání o pomoc a všimla si, jak nějaký muž oblečený celý v černém vláčí starší ženu po zemi a snaží se jí z ruky vytrhnout tašky, tak neváhala a rozběhla se k nim. Na muže křičela, ať ji nechá být. Ten se lekl a utekl. Díky její statečnosti poškozená utrpěla 'pouze' psychický šok a rozbité koleno,“ popsala policejní mluvčí Veronika Hyšplerová.

Seniorka dívence srdečně poděkovala na kriminální policii. Prý sama „nevěřila, že by se mezi mladými lidmi našel tak statečný člověk, který bez váhání pomůže a není mu lhostejné, co se kolem děje.“ Přepadené ženě po incidentu pomáhal policejní psycholog, který jí následně zprostředkoval další pomoc od místní neziskové organizace se zaměřením na hendikepované osoby. Ti jí budou pomáhat v opětovném získání důvěry a jistoty bezpečně vycházet z domova. Po pachateli policie pátrá.

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Osoby v pátrání
Články odjinud