Lékař, který zůstával s fotbalisty v jeskyni, trpí: Tragédie po hrdinské záchraně

Autor: rc - 
11. 7. 2018
19:59

Richard 'Harry' Harris (53) je nejen vynikajícím lékařem, ale i potápěčem, a tak není divu, že byl povolán na misi do Thajska. Australský rodák hrál významnou roli v záchraně dvanácti fotbalistů, které se podařilo v úterý dostat ven. Australský hrdina se však, jen co splnil misi a z jeskyně dostal posledního chlapce, dozvěděl, že jeho otec se úspěšného konce nebezpečné mise nedočkal.

Pocit štěstí se rázem změnil v bolestný smutek. Richard Harris byl do Thajska povolán spolu s dalšími osmnácti australskými záchranáři, aby tam pomohl dostat ven dvanáct malých fotbalistů, kteří uvízli v jeskyni 23. června. Harris byl do týmu záchranářů vybrán jakožto vynikající lékař a potápěč s letitými zkušenostmi. Navíc již pracoval na záchraně lidí z jeskyně. V roce 2011 našel tělo potápěčky Agnes Milowky, která uvízla v jeskyni v Jižní Austrálii. I tentokrát byla jeho mise úspěšná.

Po osmnácti dnech se podařilo vysvobodit z jeskyně tým malých fotbalistů. Ovšem chvíli poté, co australský hrdina v úterý dostal ven posledního chlapce, přišla zpráva, že jeho otec zemřel. „S obrovským smutkem potvrzuji, že Harryho otec včera večer zemřel a to krátce po úspěšné záchranné operaci v Thajsku,“ řekl Andrew Pearce, Harryho šéf a ředitel kliniky MedSTAR, pro DailyMail. Podle Pearce je Harris tichý a srdečný muž, který okamžitě souhlasil se svou účastí na misi v Thajsku. Šťastný konec nebezpečné mise sledoval celý svět, Harrisův otec se ho však zřejmě už nedočkal...

VIDEO: „Hrozí fobie a zneužití.“ Psychoterapeut popsal, co čeká zachráněné chlapce

Video „Hrozí fobie a zneužití.“ Psychoterapeut popsal, co čeká zachráněné chlapce. - Jakub Veinlich, Lukáš Červený
1080p 720p 360p

Doporučujeme
nanometr ( 12. července 2018 00:47 )

To jsou nesmyslné titulky. Snaha za každou cenu přilákat pozornost. Jste ubožáci v blesku.

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa
Články odjinud