Rodiče neobejmou, po záchraně míří chlapci do izolace. Expert: Krizová chvíle

Autor: bud, vei - 
10. 7. 2018
21:28

Hned poté, co je záchranáři vytáhli z jeskyně, zamířili chlapci do karantény. Reálně totiž hrozí, že mají infekční histoplazmózu, kterou se mohli v podzemí nakazit. Podle dětského psychoterapeuta Miloslava Čedíka by lékaři měli co nejdříve zprostředkovat dětem kontakt s rodiči. „Chtěli by je obejmout, ale nemohou,“ řekl ve studiu Blesku.

Nejméně sedm dnů budou zachránění mladí fotbalisté trávit v izolaci kvůli podezření na infekční onemocnění. Rodiče ke svým dětem zatím nemohou a sledují je přes ochranné sklo.

Právě v tuto chvíli je nutné co nejdříve zprostředkovat spojení, aby mohli chlapci s rodiči komunikovat. Chlapci sice mají radost, že jsou v bezpečí, ale kvůli odloučení od rodiny se mohou stále trápit. Psychoterapeut Miloslav Čedík si myslí, že bude velmi důležité, co organizační a záchranné složky v nejbližší době udělají. 

„Je to pro chlapce těžké, chtěli by rodiče obejmout. Měl by jim být zprostředkován aspoň elektronický kontakt,“ uvedl Čedík.

Psychoterapeut Miloslav Čedík ve studiu BleskuPsychoterapeut Miloslav Čedík ve studiu Blesku | 

Plicní infekce u dvou chlapců

Že chlapci histoplazmózu chytili, je reálná obava. Na ranní tiskové konferenci zástupce thajského ministerstva zdravotnictví uvedl, že u dvou lékaři zjistili plicní infekci. Histoplazmóza se přitom projevuje právě v plicích. Dohled lékařů ale minimalizuje rizika, která nemoc může přinést.

Histoplazmóza neboli jeskynní nemoc je velice nebezpečná a v člověku může pobývat až 17 dní, než se projeví. Po jejím propuknutí následují příznaky, jako je vykašlávání krve, a bez lékařské péče smrt.

Podívejte se na celý rozhovor s expertem Miloslavem Čedíkem:

Video „Hrozí fobie a zneužití.“ Psychoterapeut popsal, co čeká zachráněné chlapce - Jakub Veinlich, Lukáš Červený
1080p 720p 360p

Takto probíhala záchrana chlapců:

Doporučujeme
petrzn ( 11. července 2018 06:18 )

Před dvěma týdny žil v Thajsku spokojeně záchranář, měl milující rodinu a zázemí. Potom vlezla skupina 13 ČU RÁ KŮ naprosto nesmyslně do jeskyně několik kilometrů hluboko, přestože věděli (bylo tam varování), že to není bezpečné. Následně byli odříznuti vodou. I tento záchranář nasadil své síly k tomu, aby jim z této čistě jimi zaviněné situace pomohl. Bohužel udělal chybu a dost bolestivě a hnusně zemřel. Teď je mrtvý a rodiče se mu budou koukat do hrobu. Nezemřel při záchraně lidí, kteří ne vlastní vinou byli ohroženi na životě, zemřel kvůli lidem, kteří být ohroženi vůbec nemuseli a dostali se do té situace sami z vlastní hlouposti. Tak doufám, že si na to všech 13 vzpomene každý den.

petrzn ( 11. července 2018 06:14 )

Jak se jim asi bude žít s vědomím, že kvůli nim zemřel člověk? Jestli mají svědomí, tak blbě.

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa