Plicní infekce, nízká teplota: Lékaři popsali stav chlapců zachráněných ze zatopené jeskyně

Autor: ČTK - 
10. 7. 2018
06:32

Všech osm chlapců, které se dosud podařilo zachránit z jeskynního komplexu na severu Thajska, je v dobrém fyzickém i psychickém stavu. U některých však byla zjištěna plicní infekce. Poslední čtyři mají stále velmi nízkou tělesnou teplotu. V nemocnici budou muset mladí fotbalisté zůstat nejméně týden. Čtyři chlapci a jejich fotbalový trenér dál zůstávají v jeskyni. Úřady nyní připravují i jejich vyproštění.

"Všech osm je v dobrém zdravotním stavu, žádný z nich nemá horečku," uvedl zástupce thajského ministerstva zdravotnictví na tiskové konferenci v nemocnici, kam byli chlapci po záchraně převezeni. "Všichni se těší dobrému psychickému zdraví," dodal. Podle něj za dobrý zdravotní stav vděčí chlapci imunitě získané díky hraní fotbalu.

První čtyři zachránění chlapci, kterým je od 12 do 16 let, mají podle zástupce ministerstva "často hlad" a mohou nyní jíst už normální stravu, ne však příliš kořeněnou. Zvládají také vstát a chodit kolem svých postelí.

Zůstávají v nemocnici

Chlapci z druhé čtveřice, kteří byli z jeskynního komplexu zachráněni teprve v pondělí, mají podle zástupce ministerstva zdravotnictví stále "velmi nízkou tělesnou teplotu". V druhé skupině zachráněných byli hoši ve věku 12 až 14 let.

Všichni chlapci budou muset zůstat nejméně týden v nemocnici na pozorování. Kromě toho, že mají problémy se zrakem, je podle zástupce ministerstva třeba vyčkat na výsledky dalších vyšetření. První z nich ukázaly, že přinejmenším dva z chlapců mají plicní infekci.

Mladí fotbalisté z první zachráněné čtveřice se již mohli vidět se svými rodinami, při setkání je nicméně zatím oddělovala skleněná stěna.

V jeskynním systému na severu Thajska zůstávají nadále čtyři chlapci a jejich fotbalový trenér. Na jejich záchraně se intenzivně pracuje.

Fotbalisté ve věku 11 až 16 let a jejich 25letý trenér uvázli v zaplaveném jeskynním komplexu 23. června. Skupina mladých sportovců před stoupající hladinou vody postupně ustoupila do vzdálenosti více než čtyři kilometry od ústí jeskyně.

Závěrečnou fázi záchrany fotbalistů z thajské jeskyně sledujte ZDE

Doporučujeme
hahapch ( 10. července 2018 07:53 )

Jak můžete psát takový nesmysl že chlapci jsou v psychickém i fyzickém stavu dobře když jsou nemocní a někteří nejsou schopni ani chodit, stát vysílením, jsou podchlazení, infekci plic, potíže se zrakem, kožní vyrážka, střevní potíže a kdoví na co ještě lékaři příjdou po všech vyšetřeních, pili vodu co zatopila jeskyni kdo ví co obsahuje za znečištění, z bahna a zda v ní nejsou paraziti

obrobr ( 10. července 2018 07:11 )

TO JSOU PRO MĚ NEJVĚTŠÍ HRDINOVÉ

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa
Články odjinud