Holčičku (†3) zabil výbuch nafukovací atrakce: Matka křičela a plakala o pomoc

Autor: ČTK, lm - 
8. července 2018
21:41

Teprve tříletá holčička zemřela při víkendové tragédii v anglickém hrabství Norfolk. Malá Ava si hrála na obří nafukovací trampolíně, která explodovala a výbuch dívenku vymrštil asi 6 metrů do vzduchu. Dítě bohužel v nemocnici zraněním podlehlo.

K tragédii došlo v neděli krátce před polednem. Malá Ava byla na pláži v Gorlestonu se svou 25letou maminkou Chloe. Podle svědků nafukovací atrakce explodovala nejspíš kvůli velmi horkému počasí. Holčička byla v osudnou chvíli na trampolíně sama a výbuch ji vymrštil přibližně 6 metrů do vzduchu.

"Když byla ta holčička ve vzduchu, nikdo sice nemohl nic udělat, ale lidé i přesto hned vyskočili, aby se ji pokusili chytit. Byl to instinkt," popsala svědkyně. "Vystřelilo ji to do vzduchu - snad přes 20 stop (6 metrů) a pak přistála v písku. Matka s křikem přiběhla a plakala o pomoc," dodal další očitý svědek. Dívenku začal ihned resuscitovat plavčík a poté byla převezena do nemocnice. Zraněním ale bohužel podlehla. 

Rodina po tragédii prostřednictvím policie vydala prohlášení. "Nebyla to jen obyčejná malá holčička, v každém, koho potkala, zanechala trvalý dojem. Každý, kdo ji potkal, na ni nemohl zapomenout. Její nakažlivý smích a úsměv by mohly rozzářit i ty nejtemnější místnosti. Byla to holčička, která milovala život," uvedla truchlící rodina.

Policisté část pláže, kde k incidentu došlo, uzavřeli a vyšetřují, proč k neštěstí došlo. Na pláži se v osudný okamžik pohybovalo velké množství lidí, kteří si užívali teplého počasí, které v Británii v posledních dnech panuje.

teufel ( 9. července 2018 00:20 )

Plakala o pomoc, to může napsat jen absolutní debil!

Simonphoenix ( 8. července 2018 23:40 )

Aby si se neposral debile......

zwil ( 8. července 2018 22:51 )

Běžte do pr.dele s touto nejmíň týden starou zprávou...se.rete furt to samé...

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Osoby v pátrání
Články odjinud