Těhotná Jana nechala Sabinku (†2,5) v rozpáleném autě a šla na vyšetření, dítě zemřelo

Autor: shp, ČTK, lm - 
11. června 2018
15:12

Těhotná matka (30) nechala ve slovenském městě Trstená svou teprve dva a půl roku starou Sabinku zamčenou v autě. Když se k vozu vrátila, zjistila, že je zle. Odnesla ji do nemocnice, ale bylo již pozdě.

Třicetiletá Jana nechala dítě zamknuté v autě na parkovišti a odešla na vyšetření na vyšetření. Podle TV Markíza je žena těhotná a do nemocnice šla na gynekologii, kde mohla být i několik hodin. Nikdo z kolemjdoucích si bohužel nevšiml, že děťátko ve voze umírá.

Když se matka vrátila, Sabinka byla v bezvědomí. „Po návratu k autu vzala své dítě ihned do nemocnice, protože nejevilo známky života. Jeho tělesná teplota byla na hranici 46 stupňů,“ uvedla policie. Později se ale omluvili za chybu a uvedli, že dítě mělo teplotu 40,6 stupňů Celsia, nikoliv 46.

"Dítě už bez známek života přinesli na stanici záchranné zdravotní služby v Trstené, která se nachází v budově nemocnice. Záchranáři v té době nebyli na výjezdu, ale přítomni na stanici a dítě začali okamžitě oživovat. Bohužel přes jejich maximální úsilí se ho nepodařilo zachránit," řekla televizi mluvčí záchranářů Alena Krčová.

Sabinka bohužel na místě zemřela. Přehřátý organismus nezvládl tak velký nápor. Běžná teplota lidského organismu se pohybuje zhruba do 37 stupňů Celsia a při překročení hranice 42 stupňů Celsia hrozí podle lékařů smrt.

Policie případ vyšetřuje, matce hrozí vězení. Na Slovensku nejde o první takovou tragédii. Před třemi lety zemřelo v Nitře dvouleté dítě, které jeho otec zapomněl ve vozidle.

VIDEO: Rodiče v Brně nechali v rozpáleném autě holčičku: Upocenou a omdlévající ji zachránili strážníci

Video  Rodiče nechali v rozpáleném autě holčičku: Upocenou a omdlévající ji zachránili strážníci  - MP Brno

Ze stejného důvodu je nebezpečný i zvyk mnoha maminek či babiček chránit děti v kočárku před sluncem pomocí pleny.

Monikay ( 12. června 2018 14:39 )

I kdyby nebylo to vedro, problém mi přijde hlavně v tom, nechat takhle malé dítě někde samotné. Neví přece, jak dlouho bude v ordinaci čekat!

7MarfyhoZakonu ( 12. června 2018 12:58 )

 Elektrické křeslo pro matku vražedkyni !

an.manchester ( 12. června 2018 09:42 )

presne tak jak ona tak ten kdo ji nabouchnul uz po druhe....deti sebrat dat na vychovou do rodin jinam...

an.manchester ( 12. června 2018 09:40 )

no je asi dost lidi co maji misto mozku vag..u a nebo ptaka, rozum chybi, ji a toho kdo se na ni vysemenil a vzniklo to dite dalsi na ceste zamcit do autaku a nechat v 50 stupich az budou v bezvedomi vyhodit z auta a nechat at se z toho dostanou nebo pojdou - jednoduche reseni, a pak chybi zakon o semeneni - kdyz prasit se muze jen s prezervativem a kdyz si udela rodinu ma se o ni starat a zadne dalsi praseni nic ..nebo 20 let galeje a je to...to bysme videli vzornych rodin pak ze? nazor sice tvrdy ale ucinny...od mala deti vychova- chybi, vychovavaji se ze ma ohon muze vse a nebo ukaz vag..iu nej vsem a dostanes mzdu kterou ti nedame protoze tu p..u mas a ne ptaka..kdo je vetsi cune v tomto svete kraluje, kdo nema svedomi cit soucit take..kdo ma moc zneuziva ji ..lidska rasa by tu vubec nemela byt , kdyz se chova jak vidime vcetne valek, niceni prirody atd..

jentakjen ( 12. června 2018 06:33 )

Máš na to nějaký důkaz, nebo si zase jen vymýšlíš, kašpare? A hlavně mi nepiš VŠICHNI, to ti v souvislosti s tvejma koninama můžu napsat taky.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Osoby v pátrání
Články odjinud