Zdrcená rodina Henryho (†36), kterého ukopal Juraj: Chceme jediné!

Autor: lm - 
7. června 2018
21:24

Neskutečný žal prožívá rodina Filipínce Henryho (†36), kterého v centru Bratislavy bezdůvodně umlátil Slovák Juraj (28). Maminka a sestra oběti přijeli na Slovensko, aby dosáhli spravedlnosti. Útočníkovi dle svých slov nikdy neodpustí. 

"Můj bratr byl veselý a milující. Měl mnoho snů, které si chtěl splnit. Chtěl procestovat mnoho zemí, i proto změnil místo své práce. Z Filipín šel do Malajsie a nakonec na Slovensko," zavzpomínala pro slovenský web Pluska.sk na svého bratra Mina, pro kterou byl Henry i nejlepším přítelem a rádcem. "První věc, na kterou jsem se ho zeptala, když poprvé vkročil na Slovensko, bylo, jestli tu jsou dobří lidé. Řekl mi: Ano, velmi," doplnila pro TV Markíza Henryho maminka.

Henry byl sice nejmladším z pěti sourozenců, příbuzným ale posílal peníze a snažil se o ně starat. I když se naposledy osobně viděli před dvěma lety, přes sociální sítě komunikovali, kdykoliv to bylo možné. Poslední květnovou sobotu měla ale jeho sestra špatné tušení a nemohla spát. Pak jim začaly přicházet zprávy od Henryho přátel, že došlo k tragédii. Zprvu jim nemohli uvěřit, když se ale Henrymu nemohli dovolat, okamžitě se vydali na Slovensko.

Na Filipínce v centru Bratislavy zaútočil Juraj H. z Dunajské Stredy, když se přistěhovalec pokoušel chránit své kolegyně z práce, které agresivní Slovák obtěžoval. Nejdříve mu vrazil pěstí, a když byl na zemi, tak mu ještě brutálně kopl do hlavy. Poté bezvládného Henryho ještě fackoval a fotil si ho. Filipínec bohužel v nemocnici zraněním podlehl. Rodina se s ním ani nestihla rozloučit.

"Cítila jsem hněv za svého bratra. Viděl jsem v té osobě útočníka, je takový velký. To, co udělal mému bratrovi, bylo nelidské, protože si nebyli rovní soupeři," uvedla Mina s tím, že s rodinou chtějí nyní zejména dosáhnout spravedlnosti. "Pokud se s ním potkám osobně, zeptám se ho, proč to mému bratrovi udělal," dodala.

Juraj u soudu uvedl, že si na osudnou noc nepamatuje, ale velmi ho to mrzí. Je obviněn ze zabití a hrozí mu sedm až 12 let za mřížemi. Na verdikt si počká ve vazbě. Ministerstvo vnitra přepraví tělo nebohého Henryho do vlasti vládním speciálem.

Video Brutální útok na Henryho (†36) zachytily kamery: Juraj (28) mu dal pěstí a kopl ho do hlavy - TV JOJ

iFender ( 13. června 2018 13:06 )

Nemilosrdny vrah!

miroslav ( 8. června 2018 00:38 )

VRAH .

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Osoby v pátrání
Články odjinud