Policista vytáhl na řidiče zbraň: Inspekce ho žene před soud!

Autor: rc - 
27. 5. 2018
17:08

Osud policisty, který loni v září mířil zbraní na řidiče vozu v Plzni, je nyní na státním zástupci. Generální inspekce bezpečnostních sborů (GIBS) ukončila vyšetřování s tím, že vysoce postavený policista zneužil svou pravomoc a podala návrh na obžalobu.

Incident se odehrál loni v září na Karlovarské třídě v Plzni. Tehdy dva policejní důstojníci v civilu zastavili řidiče Škody Superb, který na ně předtím blikal. Jeden z policistů na řidiče dokonce vytáhl zbraň a chtěl, aby mu řidič předložil doklady. Advokát řidiče superbu tvrdil, že ho měli policisté dokonce udeřit. Počínání policistů zachytila kamera muže v autě a vyšetřování se ujala Generální inspekce bezpečnostních sborů.

"Po vyhodnocení všech svědeckých výpovědí, pořízených veřejných i soukromých kamerových záznamů, odborného stanoviska k postupu policistů a po prozkoumání závěrů zadaného znaleckého posudku z oboru psychiatrie, dospěl vyšetřovatel GIBS k závěru, že zjištěné a odůvodněné skutečnosti nasvědčují tomu, že byl spáchán trestný čin," uvedl letos v únoru tiskové zprávě mluvčí GIBS Ivo Mitáček.

Video Zásah tajných policajtů na silnici v Plzni, kdy pro nic za nic zmlátili řidiče a vytáhli na něj pistoli - Ronald Němec
1080p 720p 360p

Vyšetřování GIBS však skončilo až nyní, kdy podala návrh na obžalobu policisty, který zbraní ohrožoval řidiče s tím, že zneužil svou pravomoc. Ovšem zda-li policista skončí před soudem, rozhodne státní zástupce. „Zatím se seznamuji se spisovým materiálem. Předpokládám, že o dalším postupu rozhodnu příští týden,“ řekl Právu Jiří Richtr z plzeňského krajského státního zastupitelství. „Spáchání trestného činu je vždy smutná skutečnost. To, že GIBS dospěla k závěru, že tak učinil vysoký příslušník policie, mého klienta netěší. Na druhou stranu je vidět, že přese vše je zde možnost dovolávat se ochrany práva, a to i proti vysokým důstojníkům PČR,“ uvedl Ronald Němec, advokát řidiče.

Druhý policista se dle GIBS nedopustil trestného činu. „U druhého prověřeného příslušníka PČR byly poznatky z prověřování vyhodnoceny tak, že se policista nedopustil trestného činu,“ dodal Mitáček.

 

Doporučujeme
bandour ( 27. května 2018 17:59 )

myslím, že tento psychicky narušený jedinec, bude dále u policie a skončí potrestáním nadřizeného, tedy přeloženo do češtiny sráškamy z platu.

tomik007 ( 27. května 2018 17:42 )

Uz mel bejt davno v lochu !

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa
Články odjinud