Nejsmutnější narozeniny pašeračky Terezy (22): 116 dní ponížení v base

Autor: J. Doležal, L. Šulcová - 
6. 5. 2018
13:33

Už 116 dní! Tak dlouho sedí Češka Tereza H. (22) kvůli obvinění z pašování drog v pákistánském kriminále. Mladá krásná žena, která si užívala života, najednou zažívá bezmoc, zoufalství a ponížení. Pocity, které předtím nepoznala.

Dívka nemá téměř žádné spojení s okolním světem a její další osud je ve hvězdách. Za pašování devíti kil heroinu jí hrozí dlouhá léta vězení. Tereza však tvrdí, že je nevinná. Odkládání soudních líčení nebere konce, což ji deptá zejména psychicky.

V pátek ji znovu vedli k soudu a znovu zbytečně! Líčení s Terezou muselo být den před jejími narozeninami opět odloženo. Tentokrát však komplikace nezpůsobila Češka změnou právníka. „Státní žalobce měl začít překládat důkazy, jak jsme avizovali. Byli proto předvoláni svědci, ti ale k soudu v pákistánském Láhauru nedorazili. Šlo o zaměstnance celnice, kteří byli svědky zadržení Češky na letišti,“ uvedla mluvčí ministerstva zahraničí Irena Valentová.

Vzápětí Terezu navíc čekalo další zklamání. Nepodařilo se jí mluvit s asistentem českého honorárního konzula, kterému chtěla předat dopis pro svou rodinu. „Nabízel jsem, že ho předám, nechtěla ho ale dát z ruky,“ řekl advokát Gull Hassan Khan, který měl s Terezou možnost krátce mluvit.

Ponižující šikana v cele

Bídné jídlo a otřesné podmínky. I to musí Tereza H. v pákistánské věznici Kot Lakhpat snášet. Pokud křehká blondýnka nechce denně drhnout záchody, nezbývá jí podle bývalých vězeňkyň nic jiného než uplácet bachaře.

Šikanovány jsou údajně především nemajetné trestankyně. Podle jedné z propuštěných totiž v kriminále silně bují korupce. „Kdo nemá na to, aby dal úplatek devět amerických dolarů (asi 180 korun), dostane většinou ty nejodpornější práce,“ tvrdí žena, která v pákistánském vězení strávila nějaký čas.

Sbírka úředníků

Jednou tmavě modré sárí s tradičními vzory, jindy zase růžový oděv s bílým šátkem přes ramena. Tereza chodí k soudu pokaždé v jiném oblečení. Kde k němu přišla? Podle informací Nedělního Blesku pochází většina svršků od pracovníků české fasády v Pákistánu, úředníci prý mezi sebou udělali sbírku.

dajka123 ( 8. května 2018 19:37 )

Nezapomeň o té empatii říct taky těm maminkám dětí které ta špinavá líná a pokrytecká šlapka zásobovala. 👎

Stanley1000 ( 8. května 2018 19:03 )

Souhlas, konec - konců, něco podobného jsem už taky několikrát psal. Ještě bych si dovolil takovou parafrázi. Papež František prohlásil, že je lepší upřímný ateista, než pokrytecký katolík. A já bych tento výrok parafrázoval na : Je lepší upřímná a empatická prostitutka, než chladná, pokrytecká a bezcitná cudná žena.

dajka123 ( 8. května 2018 07:31 )

Tak hlavně, že ty si inteligence sama, viď houpací koníku. 😉

dajka123 ( 8. května 2018 07:10 )

Ty si studovala? "...spolužačky si také privydelavali...Ale tehdy se chtěli hezky oblékat, rodiče nemely... " Holka, tak ty musíš mít přinejmenším Harvard. 😄 Tobě připadá slušné pašovat kufr plný drog?

Stanley1000 ( 8. května 2018 06:58 )

dajka123 = bakala + naidka. Vidím, že se tady sešla skupinka inteligence vskutku zářivé.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud