Válka o Marleyho: Odborníci si vjeli do vlasů kvůli operaci týraného štěněte

3. května 2018
18:27

Kolem týraného štěněte Marleyho se strhla bitva! Jeho bývalé veterinářce se zdá, že útulek s jeho léčbou příliš spěchá a vystavuje ho tak riziku komplikací. Současní ošetřovatelé to ale razantně odmítají a tvrdí, že se chce veterinářka svým vyjádřením na případu jen přiživit a zviditelnit.

Marley ve středu dopoledne podstoupil další operaci, při které mu lékaři vyjmuli šrouby ze zadní zlomené nohy. „Operace byla plánovaná. Došlo k tomu, že se nakonec vyndaly jen dva šrouby a tím se uvolnilo napětí, které tam vznikalo v místě. A zároveň to umožní pozvolnější a lepší hojení té kosti. Operace dopadla dobře, Marley je úplně v pohodě a řádí stejně jako každý jiný den,“ vysvětlil FTV Prima jeho ošetřovatel a současný majitel Vladimír Kössl.

To se ale moc nezdá Marleyho bývalé veterinářce. Šárka Janásková z ordinace ve Vimperku, která po útoku krátce Marleyho ošetřovala, tvrdí, že by zvolila jiný postup. „Tady ta metoda s sebou nese riziko opakované narkózy. Pokud se šrouby budou vyndavat postupně, nevím, v jakém horizontu to mají naplánováno, tak nevím, jestli je to úplně nutné. Já bych asi volila postup jiný, ale to je věc odborné diskuze. Je potřeba dodržovat klidový režim. Zatím ten klidový režim dodržován nebyl, podle toho, jak je prezentován v médiích, tak jestli se jim to podaří teď po operaci, to je další věc,“ uvedla a tím mezi odborníky vypukla přestřelka.

Video Veterinářka a ošetřovatel se do sebe pustili kvůli Marleymu. - FTV Prima

„Jestli paní doktorka Janásková je schopná diagnostikovat a stanovovat postupy podle informací z internetu, tak je jistě geniální veterinářkou. Bohužel naši lékaři tedy ještě potřebují vidět zvíře a ty postupy stanovují na základě objektivního vyšetření,“ nechal se v televizi slyšet Kössl a později na stránkách útulku Animal Rescue zveřejnil podrobnější prohlášení, ze kterého plyne, že se podle něj doktorka chce spíš na případu zviditelnit. „To, že se jeden veterinář cítí ukřivděný tím, že jiný lékař zvolí odlišný způsob léčby, se možná stává, ale profesionál by se měl místo urážení jiných spíše zamyslet, zda opravdu neexistují i jiné alternativy, a zejména si uvědomit, že situaci posuzují kolegové, kteří mají možnost si psa kdykoli vyšetřit, posoudit stav hojení, porovnat výsledky a objektivně se v danou chvíli rozhodnout. Tedy lékaři, kteří mají psa, abych tak řekl, „na stole“ a na rozdíl od pisatelky nečerpají informace jen z internetu, médií nebo představ. Vážně nám přijde nedůstojné, když se dospělý vzdělaný člověk dokáže chovat jako malé dítě, kterému někdo ukradl hračku, a čeká, že ho někdo bude chlácholit.“

Na stránkách útulku také detailněji vysvětlil, proč k operaci přistoupili. „Marley dnes opravdu podstoupil plánovaný zákrok, při kterém mu byly vyjmuty dva šrouby, a tím se zmenšila komprese vznikající v místě fixace zlomeniny. Zároveň to umožní postupné zacelení vzniklých otvorů a tím i posílení zhojené kosti před odstraněním dalšího materiálu. Je to mladý pes v intenzivním růstu, hojí se dobře a rychle. Jiný postup by pravděpodobně byl zvolen u zvířat dospělých, kde by osteosyntetický materiál mohl zůstat i doživotně.“

Doba rekonvalescence bude dle televize zhruba 10 dní a potom by Marley mohl už získat nového majitele. „Celkově máme desítky zájemců a my sami ještě rozhodnutí nejsme. Pes je temperamentní a bude potřebovat trošku důsledné vedení. Je to pes, který bude potřebovat sportovat, a není to úplně pes jenom do bytu. To všechno zohledníme,“ dodal jeho ošetřovatel.

Video Takhle Jakub L. týral štěně Marleyho. - JTV

bersimalinecka ( 3. května 2018 21:33 )

Marley zapomene ale co se stává fenoménem je že si feťáci pořizují psy které potom nezvládají živit a v nějakém rauši si na nich i vybíjejí vztek otázkou je o s pejsky bude když jsou páníčkové v base na delším vejletě.A psi skončí někde u někoho který k nim nemá vztah a jsou přítěží a do útulku je dát nemůžou protože se za odložení platí.Nebo to tak není?

jirinovo ( 3. května 2018 20:57 )

Nechápu jak někdo může plešatému vjet do vlasů.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Osoby v pátrání
Články odjinud