Známý režisér (†44) zahynul při nehodě autobusu: Z Trojana udělal »úchyla«

24. 4. 2018
11:27

Při tragické pondělní nehodě autobusu na Slovensku vyhasly dva lidské životy. Jednou z obětí je i bratislavský spisovatel a režisér Peter Krištúfek (†44), který mimo jiné natočil film Viditelný svět v hlavní roli s Ivanem Trojanem. Informaci deníku Sme potvrdil jeho vydavatel.

Tragická nehoda se stala v pondělí po třetí hodině odpoledne na rychlostní silnici mezi Banskou Bystricí a Zvolenem. Autobus tu zezadu narazil do polského kamionu, který jel podle policie z důvodu poruchy pomalu. Nehoda si vyžádala dva mrtvé a 12 zraněných, z toho dva těžce.

Ze snímků je patrné, že náraz úplně zdemoloval přední část autobusu slovenského dopravce Turancar. Autobus zůstal zaklíněn v návěsu kamionu, několik cestujících museli vyprostit hasiči. Dvě oběti tragédie, muž a žena, seděli na předních sedačkách.

Podle slovenského deníku Sme je jednou z obětí slovenský spisovatel a režisér Peter Krištúfek (†44). Listu to potvrdil nakladatel Koloman Kertész Bagala, u nějž Krištúfek debutoval a celkově vydal čtyři knihy. 

Video Při tragické nehodě autobusu na Slovensku zemřeli dva lidé. - TV JOJ
360p

Krištúfek je autorem více než dvaceti dokumentárních filmů, mezi nimi i snímku Momentky (2008) o hudebníkovi Dežovi Ursinym, a dvou kratších hraných filmů – Noc na slunci a Jaký nádherný svět! Za svůj televizní film Dlhá krátka noc získal v roce 2004 slovenskou filmovou cenu Igric. V Česku je známý jeho film Viditelný svět (2011), ve kterém ztvárnil hlavní roli voyeura Ivan Trojan. Ve filmu si zahrála i Jana Hlaváčová.

Podle deníku Sme Krištúfek plánoval vydat tento rok nový román a pustit se do filmové adaptace své novely Ema a smrtihlav. 

starypes ( 25. dubna 2018 09:25 )

Nahnal bych je tahat gumy do Mišelinky.

aIIina ( 24. dubna 2018 19:50 )

V životě jsem jméno téhle "slavné osobnosti" neslyšel.

zauber ( 24. dubna 2018 19:04 )

Třeba, takový Mádl, ten by strčil Miloše Formana do jedné kapsy! A to prý to umí i s hokejkou. Možná, že převzeme Kladno po Jágrovi, ten už na hokej nemá.

pupak ( 24. dubna 2018 18:54 )

Přesně tak. Režisérů je jak sr..ek.

ivoadler ( 24. dubna 2018 18:38 )

O jednoho režiséra víc nebo míň, co na tom záleží. Na svoji příležitost čekají další.

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa
Články odjinud