Neděle 26. května 2024
Svátek slaví Filip, zítra Valdemar
Oblačno, bouřka 23°C

Vyšetřování vraždy zahrádkáře Aleše a jeho ženy: Stojí za ní miliony?

Autor: ČTK ljš - 
11. dubna 2018
09:58

Vrah zemřel, motiv ale stále zůstává nejasný! Přibližně do poloviny roku by mělo skončit vyšetřování vraždy manželů Aleše (†63) a Marie (†45) ze Střížovic na Ústecku. V kauze z letošního ledna zůstává jediný obviněný. Údajný vrah se po skutku zastřelil.

Tragédie se odehrála v noci na 8. ledna v jedné z chat v kolonii ve Střížovicích. Oběťmi jsou předseda zahrádkářské kolonie a jeho manželka. V době vraždy byly v domě i tři děti, dvě nezletilé dívky a dospělý syn. Třetím mrtvým byl údajný pachatel, který po činu spáchal sebevraždu.

Policie od počátku pracovala s verzí, že vrah nebyl na místě činu sám. Podle zdrojů ČTK se kriminalisté při vyšetřování dostali do okolí druhého podezřelého, policii se ale nakonec přihlásil sám.

Podle dosavadního vyšetřování se na vraždě nepodílel, pomáhal ale se svázáním dětí, které byly v domě s rodiči. Muž je obviněn ze zbavení osobní svobody a omezování domovní svobody. "Ve věci je trestně stíhán jediný obviněný, trestní stíhání žádné další osoby nebylo zahájeno. Kvalifikace se nezměnila," uvedla policejní mluvčí Veronika Hyšplerová. Obviněný je ve vazbě.

Policie stále zjišťuje motiv brutálního činu. Třiapadesátiletý komplic již dříve vypověděl, že motivem měly být peníze, konkrétně osm milionů korun pro neznámého člověka. Rodina ale podle svého okolí peněz neměla nazbyt. Podle dřívějšího zjištění ČTK byl obviněný muž před lety trestán, nikoli však za násilné skutky. Kriminální minulost majetkového charakteru měl i údajný vrah.

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa
Osoby v pátrání