Pátek 27. listopad 2020
Svátek slaví Xenie, zítra René
Oblačno 3°C

Hromadný útěk vězňů v Brazílii: Dvě desítky jich zastřelili

V Brazílii bylo zastřeleno 20 lidí při pokusu o útěk z vězení.  (Autor: Twitter.com)
Autor: ČTK - 
11. dubna 2018
06:46

Střelba při hromadném pokusu o útěk z vězení na severu Brazílie si v úterý vyžádala nejméně 20 obětí na životech, včetně 19 vězňů a jejich stoupenců a jednoho dozorce. Agentura AFP s odkazem na brazilské úřady uvedla, že se na místě odehrála přestřelka mezi policií a ozbrojenými vězni a jejich stoupenci. Zda se podařilo nějakému vězni uprchnout, úřady vyšetřují.

Incident se stal ve věznici Santa Izabel nedaleko města Belém v severním státě Pará. Podle brazilských úřadů prchajícím trestancům pomáhali ozbrojenci, kteří na vězeňské zdi házeli výbušniny. Někteří z vězňů byli podle policie rovněž ozbrojeni. Následně vypukla mezi bezpečnostními složkami a ozbrojenci přestřelka, která si vyžádala nejméně 20 obětí na životech a čtyři zraněné, uvedly úřady.

Policie rovněž oznámila, že na místě zkonfiskovala dvě útočné pušky, tři pistole a dvě další střelné zbraně.

Největší latinskoamerická země má více než 726.000 vězňů, a řadí se tak k státům s nejvyšším počtem trestanců na světě. Životní podmínky v brazilských věznicích jsou podle agentury AP velmi špatné a šéfové gangů z vězení často dále provozují obchod s drogami.

Loni si střety mezi gangy v brazilských věznicích vyžádaly životy nejméně 125 lidí.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud