Zásadní selhání policie v případu vraždy Kuciaka! Soudní lékaři se bouří

Autor: ljš - 
10. března 2018
14:50

Ani dva týdny od brutální vraždy slovenského novináře Jána Kuciaka (†27) a jeho snoubenky Martiny Kušnírové (†27) neví Slovensko, kdo je pachatelem brutálního činu. Kriminalisté jsou proto pod palbou ostré kritiky. Ukazuje se přitom, že pochybili už na samém počátku vyšetřování.

Slovenská média již před časem upozornila na fakt, že těla snoubenců neohledával koroner, ale běžný lékař. Tuto skutečnost obhajoval i policejní prezident Tibor Gašpar, který tvrdil, že dostatečnou kvalifikací pro práci na místě vraždy je, že zdravotník absolvoval několikahodinové školení. Dkonce uvedl, že někdy je ku prospěchu věci, pokud soudní lékař „není dotčený místem činu“.

S tím ovšem naprosto nesouhlasí Slovenská soudnělékařská společnost, která kvůli tomu vydala prohlášení. „Přítomnost soudního lékře na místě trestného činu vraždy považujeme za nanejvýš potřebnou a opodstatněnou elementární logikou samotného vyšetřování,“ uvedla podle serveru Aktuality.sk.

Její předseda Boris Ťažký zdůraznil, že soudní lékař je krom jiného specialista na určovaní času smrti. A to je právě kámen úrazu v Kuciakově případu. Zatímco lékař do úmrtí listu obětí napsal pátek 23. února, vše nasvědčuje tomu, že Martinka s Jánem zemřeli buď ve čtvrtek ráno, nebo dokonce ve středu večer, jak tvrdí matka zemřelé.

Video Češka, kterou chrání po vraždě Kuciaka: Den před smrtí mi řekl, že našel spojení na politiky - tv Joj

Ťažkého proto vyjádření šéfa policie rozzlobilo. „S uvedenými tvrzeními kategoricky nesouhlasíme. Považujeme je za účelové ospravedlnění profesionálního selhání policie a dehonestaci soudního lékařství jako akademického oboru. Není možné z odborného hlediska soudního lékaře nahradit lékařem s jinou specializací,“ uvedl předseda společnosti.

Další podezřelou okolností, která se týká počátku vyšetřování, je přítomnost šéfa protikorupční policie Róberta Krajmera na místě činu. Ten je přitom spojovaný s oligarchou Norbertem Bödörem, o kterém Kuciak napsal tři obsáhlé články. Spekuluje se o tom, že mohl být na místě činu kvůli tomu, že byl mladý novinář odposloucháván.

Video Několik stovek lidí demonstrovalo proti slovenské vládě. Slováci mají strach o své životy. - Eva Fornálová

Video Matka zastřelené Martiny zpochybňuje vyšetřování. Podle rodiny nesedí datum vraždy - tv Joj

balika ( 11. března 2018 18:20 )

Předpokládám, že jsi sorosjugend, co chodí na náměstí. Podívej se na Ukrajinu, jak se protestovalo proti korupčníkovi Janukovičovi a co je tam teď. Máme tam příbuzné a ti říkají, že za Janukoviče byla zlatá doba oproti tomu, co je tam teď.

kritick ( 11. března 2018 16:45 )

Začal česko - slovenský Majdan...

Limone ( 11. března 2018 04:16 )

 V těchto diskuzích se bohužel dává prostor zakomplexovaným a méněcenným občanům, které jako malé děti rodiče týrali !!! Názory těchto pacientů s každodenním kbelíkem špíny, hnusu, perverze, závisti a ubohosti spodiny tohoto národa, lze chápat jako neúspěšné, závistivé a zlé individua většinou na společenském dně !!!

pavel981 ( 11. března 2018 00:18 )

orol1: - OMLOUVÁME SE ZA DEM.ENTA "obcane" je to zapšklý bolševický troll, silný alkoholik, člověk bez morální hodnoty. Není to názor občana ČR. ale nemocné špíny. Děkuji

orol1 ( 10. března 2018 22:10 )

ty vobec nevies ake kyble spiny vyplavali napovrch. precitaj si nove info za poslednych 10 dni.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Osoby v pátrání
Články odjinud