Česká kolegyně zavražděného Kuciaka: Policie se ptala, jak byl Ján vysoký, ne na čem pracovali

Autor: ljš - 
8. 3. 2018
05:00

Kvůli jejich společnému článku možná přišel Ján Kuciak (†27) o život! Slovenská policie se ale české novinářky Pavly Holcové prý na jejich práci vůbec nezeptala, naopak se dotazovala na snadno dohledatelné informace. Z jejích otázek je tak česká novinářka velmi rozpačitá.

Holcová je zakladatelkou Českého centra pro investigativní žurnalistiku a s Kuciakem spolupracovala několik let. Posledních 18 měsíců se věnovali tématu působení italské mafie na Slovensku a jejího napojení na vládní stranu Smer.

Novinářka nechce spekulovat, zda právě toto téma bylo důvodem Kuciakovy vraždy, je si však jistá, že musela souviset s jeho prací. „Jsem přesvědčená o tom, že ta vražda nesouvisela s jeho osobním životem, protože on byl velmi jako beránek, nebyl konfliktní, byl tichý, spíš plachý, velmi spolehlivý a nedokážu si představit, že vlastně někdo v té osobní rovině by ho chtěl zavraždit,“ řekla v rozhovoru pro Radiožurnál.

Přestože motiv vraždy slovenského novináře není zatím jasný, dostala Holcová policejní ochranu. „Já se o své bezpečí v současné době neobávám, nicméně z práce slovenské policie jsem relativně rozpačitá. Požádali mě o nějaké vysvětlení tady k tomu případu, ale otázky, na které se ptali, byly z větší části nějaké, co si mohli dohledat z veřejných zdrojů. Vůbec se mě neptali na nějakou práci nebo právě na tuhle linku (italské mafie, pozn. red.) a pro mě to bylo trochu překvapení, že se ptali na věci, třeba jak vysoký byl Ján Kuciak a tak dále,“ překvapila Holcová.

Dvojnásobná vražda

Těla Jána Kuciaka a jeho přítelkyně Martiny Kušnírové byla nalezena v neděli 25. února. Zemřeli však pravděpodobně tři nebo čtyři dni před tím. Zatím neznámý pachatel je popravil každého jednou kulkou, Ján dostal ránu do hrudníku, Martina do hlavy. 

Video Matka zastřelené Martiny zpochybňuje vyšetřování. Podle rodiny nesedí datum vraždy. - tv Joj
360p

Video Kiska chce novou vládu, nebo předčasné volby. Fico ho obvinil z tajné schůzky se Sorosem. - tv Joj
360p

Video Šéf protikorupční jednotky NAKA Róbert Krajmer na místě vraždy Kuciaka - TV JOJ
360p

Doporučujeme
rentierskej ( 8. března 2018 18:25 )

pro tu s kosou žádná záhada: bere všechny!

rentierskej ( 8. března 2018 18:19 )

novinářka bude zřejmě tupá, jak rezavé vidle! jestliže se policie ptala mj. i na výšku oběti, je to mj. i proto, aby mohli (současně s místy jeho zranění), spočítat výšku pachatele. a nebo: aby bylo jasné, jak velkou rakev bude, (bylo) potřeba...

balika ( 8. března 2018 12:53 )

Ta česká kolegyně je stejné tele, jak ti dva Slováci. "Novinář" si snad myslel, že dostává tolik peněz za přepisování nějakých článků.

balika ( 8. března 2018 12:43 )

Jo, ale s tou Sorosovou.

cyrilko ( 8. března 2018 12:27 )

Politická vražda.

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa
Články odjinud