Floridský střelec sledoval smrt svého otce: Sám se pokusil o sebevraždu, do školy nosil mrtvé ptáky

26. 2. 2018
10:52

Floridský vrah Nikolase Cruze, který má na svědomí nelidský masakr, odhalil při výpovědích své temné zážitky z dětství. 14. února vyvraždil na škole své spolužáky. Sedmnáct lidí zabil, třicet lidí vážně zranil.

Při posledním výslechu u soudu se Nikolas Cruz rozpovídal o tom, jak byl přítomen smrti svého otce. V pěti letech viděl, jak zemřel na srdeční záchvat. Aby toho nebylo málo, rozpovídal se o šikaně, kterou má na svědomí jeho mladší bratr Zachary. Těsně před oslavou svých osmnáctých narozenin vypil benzín. Nechtěl už dál žít.

Divný kluk

Na světlo světa se objevil nový znepokojivý obrázek rodinného života vraha a střelce Cruze. Smrt otce, šikana, adopce, láska ke zbraním, pokus o sebevraždu ale i nošení mrtvých zvířat do školy.

Nikolas a jeho otec Roger měli údajně velmi vřelý vztah. Když měl pět let, seděli spolu před domem. Najednou dostal otec infarkt a zemřel. Jeho útrapy neulehčil ani mladší bratr, který svého staršího brášku šikanoval. Ve zprávě z posledního výslechu stojí: „Jediné co Nikolas chtěl je, aby ho jeho bratr měl rád.“

Sebevražda benzínem

Jen pár dní před 18. narozeninami Cruz popadl láhev s benzínem a začal pít. Sebevražda se nezdařila. O pár dní později se pokusil zakoupit zbraň. Ani to se mu však legálně nepovedlo. O tom, jak není v Americe těžké si sehnat zbraň, se lidé z jeho okolí přesvědčili o pár dní později. Na svůj Snapchat se vyfotil s novou zbraní. Zatím není známou, jak k ní přišel.

Mrtvá zvířata

Jen rok zpátky Cruz čelil obvinění ze zvráceného chování. Jeho spolužáci na něj několikrát školu upozornili. Údajně do školy nosil mrtvá zvířata. Do rozkroku si dával mrtvé ptáky. Na sociální sítě se vystavoval s pořádnou řádkou kadáverů.

Video Zhrzený student vraždil bývalé spolužáky. 17 obětí při střelbě na Floridě - Reuters, Matěj Šrám, David Vaníček
1080p 720p 360p

Podle spolužáků své sociální sítě naplňoval fotografiemi zvířecích zdechlin. Nebránil se ani fotkám, kde je pitvá. Cruz se však brání: „Chtěl jsem jen vidět, co je uvnitř.“

Cruz se v současné době nachází ve věznici Broward County. K zabití a zranění svých spolužáků se přiznal. Na verdikt soudu teprve čeká.

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa
Články odjinud