Zloděj okradl babičku v čekárně u lékaře: U karty měla i PIN. Vybral jí 80 tisíc

Autor: ana, PČR  - 
22. února 2018
15:32

Zásadní poučka kriminalistů zní: „U kreditní karty nikdy nenechávejte PIN.“ To se stalo osudným seniorce (77) z Ostravy - Zábřeh. Zloděj jí ukradl kabelku s kreditkou i s peněženkou. Přišla o desítky tisíc.

S osmdesáti tisíci se mohla rozloučit seniorka z Ostravy. Zloděj, který ji před pár dny okradl, si vesele užívá rychle nabytého jmění. Zachytila ho však bezpečnostní kamera a policie pátrá po jeho totožnosti.

Obnos z karty vybíral od 5. do 8. ledna. Seniorka, která měla hned vedle platební karty papírek s pinem, totiž krádež oznámila až měsíc poté. Bála se reakcí rodiny. Lupič jí kabelku sebral zřejmě v ordinaci u lékaře.

O pomoc řekla až zdravotní sestře, která jí pomohla se zablokováním karty. „Žádáme svědky, kteří poznají muže na fotografiích, aby nás kontaktovali na lince 158. Za pomoc děkujeme,“ uvedla mluvčí ostravské policie Gabriela Holčáková.

V případě dopadení hrozí pachateli až na pět let vězení.

altamira ( 23. února 2018 00:33 )

Jak je viditelné z druhé fotky zloděje, kde je zezadu, zase jeden vyžraný, potřebný, zku.rvený cigán

jardavozembouch ( 22. února 2018 17:14 )

Nejhorší je, že zloděj, pokud ho chytnou, dostane AŽ 5 let, ale o odškodnění a náhradu škody není nikde řeč. Vím, o čem mluvím. Vykradli mi garáž, po 3 měsících jsem dostal od PČR oznámení, že zloděje chytli, ale aby zaplatil škodu cca 30000, to ne. PIN se nenechává u karty a paní určitě nepotřebovala týdně 20000, takže mohla mít nastavený limit třeba na 1500.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Osoby v pátrání
Články odjinud