Zloděj si nemohl pomoci a bez vědomí majitelů navštívil několik domů v Horšovském Týně u Domažlic. „V prvním z domů v předsíni odcizil proutěný košík se dvěma bonboniérami a dvěma papírovými přáníčky. Byl spatřen a poté pronásledován majitelem,“ popsala policejní mluvčí Dagmar Brožová. Když zloděj ukradené věci odhodil, majitel ho přestal pronásledovat.

Neúspěch ho ale neodradil a chvíli poté už prohledával další cizí dům. V něm sebral tašku přes rameno, do které dal notebook, zimní bundu, montérky, nůž, kalkulačku, propisky a flash disk. „I zde byl vyrušen majitelkou, a tak tašku s věcmi nechal na místě a utekl,“ řekla Brožová.

Pokračoval však rovnou do dalšího domu, tentokrát prohledal sklep. „Ukradl plechovky piva, pětilitrový soudek piva, konzervy s masem, zavařované okurky a lahev alkoholu,“ vypočetla Brožová.

Pak vyrazil krást mimo město. „V obci Hlohová z dílny ukradl motorovou pilu, úhlovou brusku, elektrický hoblík. Opět byl vyrušen majitelem, takže část věcí zanechal na místě a část věcí byla nalezena v okolí,“ uvedla Brožová. Celková škoda, kterou svým jednáním majitelům způsobil, byla vyčíslena na 8 320 korun.

Nenapravitelného zloděje pak dopadli policisté. Dost mu přitížilo, že už byl za krádež v minulosti potrestán. „Rozsudkem Okresního soudu v Tachově v květnu 2014 byl odsouzen mimo jiné i pro trestný čin krádež k trestu obecně prospěšných prací o výměře 250 hodin,“ sdělila Brožová s tím, že trest mu v červenci 2015 přeměnili na 167 dnů ve vězení. Zloděj skončil ve vazbě, hrozí mu až tři roky za mřížemi.

VIDEO: Zloději vykradli garáž.

Video
délka: 02:16.66

Zloději vykradli garáž Policie ČR