V Bratislavě zachraňovali ženu poleptanou kyselinou

360p
Autor: mav, TV JOJ - 
19. 1. 2018
16:00

Hrůza v bratislavské MHD. Záchranáři ve středu večer zachraňovali ženu politou kyselinou fosforečnou. Měla vážně poleptanou hruď a nohy.

Momentálně je žena hospitalizovaná, stabilizovaná a mimo ohrožení života. Podle předběžných informací se žena mohla poleptat sama. Okolnosti případu jsou více než nejasné. Věc prověřuje i policie. Záběry z vnitřku autobusu ukazují, že kyseliny muselo být dost. 

Video Žena měla poleptanou hruď a nohy. - tv Joj
360p

"Podle dosavadních zjištění si 41letá žena měla zranění a poškození oděvu způsobit sama neodbornou manipulací s touto chemickou látkou," řekla mluvčí bratislavské policie Veronika Slamková. Kyselinu zřejmě přepravovala v nádobě, která se jí rozleptala.  "Cestující řidiči oznámila, že se jí vylila žíravina a způsobila jí popáleniny. Řidič duchapřítomně zareagoval, aby umožnil výstup cestujících, a ihned jí poskytl první pomoc," uvedla mluvčí dopravního podniku Adriana Volfová.

Kyselina fosforečná je středně silná žíravina. Má sirupovitou konzistenci. Používá se ve farmacii jako přísada do roztoku peroxidu vodíku nebo při výrobě hnojiv, k barvení, také při přípravě porcelánového tmelu či zubních náplní. Využívá se ale i při výrobě pervitinu.

Doporučujeme
Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa
Články odjinud