Mladá žena (†21) zemřela v menstruační chýši: Ponižující smrt v mrazu a kouři

Autor: red - 
13. 1. 2018
11:20

Kolik žen ještě bude muset kvůli menstruaci zemřít stejně jako 21letá žena z Nepálu, kterou rodina jako nečistou vyhnala do menstruační chýše, aby tam svou periodu přečkala v šílených podmínkách? Její tělo bylo nalezeno v pondělí.

Mladá žena z horské nepálské vesnice se nejspíše v chýši chtěla ohřát, proto si rozdělala oheň. Podle vyšetřovatelů bylo příčinou smrti zřejmě udušení z jeho kouře, oznámil v pátek pověřený vyšetřovatel.

Ačkoli byla nehumánní nepálská tradice zakázána zákonem, jehož porušení se trestá odnětím svobody a peněžitým trestem, bude ještě dlouho trvat, než bude z chování obyvatel malých vesnic vymýcena. Do chatrčí a chýší jsou posílány ženy hinduistického vyznání během své menstruace nebo těsně po porodu, kdy jsou považovány za nečisté.

Tato západonepálská tradice se nazývá chhaupadi a praktikovat ji musí již malé dívky od okamžiku, kdy začnou menstruovat. Zpočátku mladé dívenky tráví v chýších i dva týdny, poději kolem čtyř až sedmi dnů. Po porodu jsou do chýší vyháněny také. Během své periody se nesmí dotýkat mužů, nesmí dokonce vstoupit ani na část pozemku jejich vlastního domova, současně nesmí konzumovat mléčné výrobky, máslo, maso či jiné potraviny z obavy, aby na rodinu nesnesla jakousi klatbu toho, že se tyto potraviny budou v rodině navždy kazit.

Ženy musí „své dny“ v chýších přežít jen o sušených potravinách, soli a rýži. Nesmí používat teplé přikrývky, jen malé kousky hadrů. Krom ponížení a vyobcování ze společnosti čelí menstruující ženy nehygienickým podmínkám, zimě a útokům divoké zvěře. Během menstruace také nesmějí navštěvovat školu. 

Doporučujeme
prycsnima ( 14. ledna 2018 00:39 )

 Makrlelu dederáckou měli tenkrát poslat do nepálu až by se vymenstruovala do sucha pi ča němkyně zaprodaná .🐷

ivoadIIer ( 13. ledna 2018 23:15 )

Zemanoidi už nevědí kudy kam, tak blijí své jedy.

rentierskej ( 13. ledna 2018 22:51 )

a pomalu se to přišourá do evropy, jak svrab...

voorel ( 13. ledna 2018 19:00 )

Čím víc černejch chcípne, tím míň se jich sem přijebe. Za mě dobrý

tomik007 ( 13. ledna 2018 17:33 )

A tohle chce zrejme zavest KRNDA na magistrate

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa
Články odjinud