Hrůzná nehoda u Lanškrouna: Z vlaku vypadl mladý muž! Přišel o nohy

Autor: ljš, ČTK - 
23. prosince 2017
16:05

Předvánoční cesta vlakem se změnila v horor. Ze Slováckého expresu vypadl nedaleko Rudoltic u Lanškrouna za jízdy muž. Zřejmě riskoval, když se vezl na stupátku u dveří vlaku. 

Mluvčí Český drah Petr Šťáhlavský uvedl, že podle prvotních informací stál na stupátku člověk, který pak spadl do kolejiště. Muže stojícího na stupátku, když byl vlak v pohybu, si všimli svědci.

"Mladý muž utrpěl těžké zranění. Byl napojen na umělou plicní ventilaci a uveden do umělého spánku," řekl mluvčí záchranářů Aleš Malý. Vlak muži amputoval nohy nad kolenem a v oblasti bérce. Utrpěl také rozsáhlé poranění hlavy. Vrtulník ho přepravil do nemocnice v Hradci Králové.

Policejní vyšetřovatelé zjišťují okolnosti neštěstí, oslovují svědky, kteří jeli s mužem ve vlaku, řekla Vilímková. Že muž stál na stupátku, je podle ní jedna z možných verzí. Zda šlo o technickou závadu na dveřích a otevřely se, nebo je muž nějak otevřel sám, nyní nelze bez důkazů říct, dodala. "Nařídili jsme u mladého muže odběr krve," uvedla mluvčí. Strojvedoucí a vlakvedoucí měli testy na alkohol negativní.

V Pardubickém kraji jde v sobotu o druhou nehodu na železnici. V Pardubicích navečer vlak srazil a zabil muže. Provoz na hlavní trati je ve stanici Pardubice hlavní nádraží omezen.

Video Muž vypadl z vlaku u Lanškrouna - aktu.cz

jardavozembouch ( 24. prosince 2017 14:36 )

kuni ksichte, kdo je tady hovado? to myslite toho mladeho debilka? pokud onoho, tak je vas komentar na miste. pokud myslite diskutujici, tak jste mentalne nejspis na stejne urovni jako onen mlady muz.

jardavozembouch ( 24. prosince 2017 14:33 )

jak tak koukam na zpravy, tak ti mladi jsou cim dal hloupejsi. jestli to delaji PC hry, kde hrdina prezije vsechno, nebo je to proste jen vrozena debi-lita... lezou na orloj, na sloupy vvn, lokomotivy... vozi se na stupatku tramvaji... takovi aby se radsi nemnozili, protoze jen davaji mustr svym potomkum. jiste, skoda mladeho zivota, ale za bl.bost se plati. stejne jako machri za volantem...

iFender ( 24. prosince 2017 13:26 )

Zkazil si zivot sam a stat(my vsichni) se musime o toho "frajirka" postarat.Nerikam nehoda se muze stat tam je solidarita na miste,ale co mel co delat na stupatku? Ted ma po machrovani!

balika ( 24. prosince 2017 13:17 )

Je to strašná tragédie pro rodiče, ale nehledejte viníka jinde, hoch neměl na stupátku při jízdě co dělat!!! Již zemřel.

moiaza ( 24. prosince 2017 11:10 )

Každý je strůjcem svého štěstí. Za adrenalin se často draze platí. Jen jsem zvědav na odběr krve postiženého.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Osoby v pátrání
Články odjinud