Partě vodáků se ztratil kamarád. Při hledání jeden vylezl na vagón, spálil ho proud!

Vodák vylezl na vagón a zasáhl ho proud, je velmi vážně zraněný. Ilustrační foto.
Autor: rv - 
24. 8. 2017
14:41

Tragédií skončilo hledání ztraceného kamaráda partou vodáků, kteří se utábořili v tršnickém kempu v Chebu. Ztracený mladík se sice v pořádku našel, jeden z hledajících ale vylezl na železniční vagón, zasáhl ho elektrický výboj a vážně popálil. Vrtulník ho transportoval do popáleninového centra v Praze na Vinohradech.

Vodáci přijeli v úterý večer do kempu vlakem a po chvíli zjistili, že jim jeden kamarád chybí. Vydali se ho hledat. „Ztracený se našel, ale jeden z hledajících z dosud nezjištěného důvodu vylezl o půlnoci na odstavený vagón na nádraží. Vystoupal po žebříku vagonu nahoru, vznikl elektrický výboj troleje a zasáhl ho,“ popsala policejní mluvčí Kateřina Böhmová.

Výboj elektřiny z trakčního vedení mladého muže (25) velmi vážně zranil. „Po základním ošetření hasiči zajistili místo pro přistání vrtulníku, který mladíka transportoval na popáleninové centrum v Praze,“ uvedl mluvčí hasičů Martin Kasal.

Pohyb pod trakčním vedením na železnici je velmi rizikový, lezení na vagóny může skončit tragicky.. „Zranění, která může způsobit výboj elektřiny, jsou vždy velmi vážná, často i život ohrožující,“ varoval Kasal.

„Trolejové vedení je stále pod napětím a nezáleží na tom, zda jsou vagóny odstaveny na seřadišti nebo zapřaženy za lokomotivou v pohybu. Výboj elektrického proudu z troleje může člověka zasáhnout na větší vzdálenost, a to i několika metrů,“ dodala Böhmová.

Koncem června skončilo na Sokolovsku tragicky přelézání odstaveného vagónu pro dívku (+20). „Když vylezla na střechu, zasáhl ji elektrický proud z trakčního vedení. V důsledku toho utrpěla popáleniny na osmdesáti procentech těla a byla letecky transportována v kritickém zdravotním stavu do specializovaného střediska popálenin,“ řekla policejní mluvčí Kateřina Krejčí. Zraněná po několika dnech zemřela.

Koncem loňského listopadu změnila klukovina v podobě lezení na vagóny život i Danielu Křečkovi (18) z Plzeňska. Je těžce popálený, ochrnul a přišel o nohu. Přesto se nevzdává a bojuje.

Vrstevníkům, dětem i dospělým Daniel vzkazuje, aby na sebe dávali pozor. „Nebezpečí hrozí všude. Hlavně nelezte jako já na odstavené vagóny. Proud vás během okamžiku spálí. Když přežijete, život se vám obrátí naruby. Bohužel, za blbost se platí. A někdy se platí i více, než je potřeba. To je můj případ,“ varuje Daniel.

VIDEO: Zpověď Daniela, který vylezl na vagón a zasáhl ho elektrický proud.

Video Zpověď Daniela, který vylezl na vagón a zasáhl ho elektrický proud. - Zbyněk Schnapka

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud