Zvrácené? Omilostněný vrah Kajínek je superstar: Fotí se s ním už i turisté

Autor: Tomáš Koníček - 
9. prosince 2017
10:53

Soud o něm řekl, že je to dvojnásobný vrah. Za to dostal doživotí. Poté, co ale dostal Jiří Kajínek (56) milost, je z něj celebrita. Není den, kdy by ho na ulici někdo nezastavil, nechtěl se s ním vyfotit nebo jenom podat ruku.

Přitom je to jen muž, který strávil dlouhá léta za mřížemi. Navíc ani nikdo dosud oficiálně neřekl, že je nevinný. I tak se ale na Kajínka lidé usmívají. Jak velký je Kajínek fenomén, tomu se věnuje pátý (závěrečný) díl dokumentu Já, Kajínek, který odvysílá Prima v neděli ve 20:15.

Skupina z Indie

To by v tom byl čert, aby nebyly před kamerou vidět naprosté bizarnosti. V momentu, kdy se byl Kajínek podívat v Praze na Staroměstském náměstí, se s ním začali fotit lidé. A přidali se i turisté. „Znáte ho?“ ptali se mezi sebou. „Ne, ne, ne… On je určitě nějaká česká celebrita,“ pokřikují na sebe v angličtině. „Nevím, proč se se mnou chtějí vyfotit. To je jejich věc. Co já vím... Asi to bylo pro ně zajímavé,“ culí se Kajínek. „Ta skupina Indů, to už byla síla. To jsem se musel hodně smát,“ řekl pak Blesku a potvrdil, že od propuštění udělal už tisíce fotek s cizími lidmi.

Zájem o něj rozebírají i psychologové či psychiatři. „Tím, že se jedná o chlapa, tím, že se jedná o člověka, který dokázal utéct z vězení z Mírova, tak to samozřejmě vyvolává jeho hodnotu v očích toho průměrného člověka,“ vysvětluje v dokumentu psychiatr Jan Cimický. A názor na to má i jeho advokátka Klára Long Slámová: „Mám za to, že osoba Jiřího Kajínka může v lidech vyvolávat to, že je potřeba za něco opravdu tvrdě bojovat,“ říká Slámová.

Video  Kajínek opět v poutech! Zásahovku na něj přivolal kolemjdoucí!  - FTV Prima

Další videa
Osoby v pátrání
Články odjinud