Pondělí 28. září 2020
Zataženo, déšť 11°C

Tragická smrt Čechů v Tatrách: Hanka (†47) s Honzou (†60) si zemřeli v náručí!

Autor: aba - 
29. listopadu 2017
06:00

Smutný konec měl výlet dvou Čechů do Tater. Hanku z Prahy a Jana z Pardubic patrně v horách přepadlo špatné počasí a jen pár metrů od hlavní cesty umrzli. Až do konce se však objímali.

Záhada, kterou zatím nikdo nerozluštil. Hanka a Honza se vydali do Tater, pod vrcholem hory Chopok však z nějakého důvodu nejspíše sešli z hlavní cesty a velice špatné počasí se jim stalo osudným.

Jejich těla objevili turisté z Polska, přivolaná horská služba už jim ale nebyla schopná pomoci. Podle serveru Cas.sk pitva prokázala smrt podchlazením. Oba dva u sebe měli své mobilní telefony a tak zůstává nejasné, proč si nezavolali pomoc.

„Byli lehčeji oblečení a neměli s sebou ani spací vaky. Zatím se našly jen jedny lyže a ani ty neměli zapnuté. Pokud měl jeden z nich problém, ten druhý mohl sjet dolů do hotelu a tam přivolat pomoc,“ tvrdí zdroj z případu.

Dvojice prý ještě večer před tůrou hýřila dobrou náladou, ráno se z hotelu, kde měla strávit ještě další noc, ale odhlásila a kam má namířeno, nikomu neprozradila. Podle policejní mluvčí policie zahájila trestné stíhaní pro usmrcení.

Video: Těla českých skialpinistů našli Poláci.

Video Těla českých skialpinistů našli Poláci. - Joj

 

jany ( 29. listopadu 2017 16:45 )

nelibi s emi bezohledni sebevrazi. kolika lidem ztizili zivot

squirrel ( 29. listopadu 2017 16:18 )

zdravim...ja uz jsem tu zahadu rozlustila par dni tomu...jestli meli provozu schopne mobily,meli tam signal...odhlasili se predem z ubytovani...co musi cloveka napadnout? Ze proste chteli odejit ze sveta spolu timto zpusobem,to je cele

naidka ( 29. listopadu 2017 15:01 )

Všechno mohlo být jinak, ale podle Plesku - lehké oblečení, mobily měli a nepoužili je, nekoupili si další nocleh, leželi kousek od cesty v objetí - jasná sebevražda.

hanka666 ( 29. listopadu 2017 13:11 )

Taky jsem se smála. Toto slovo s kroužkem ve spisovné češtině ani neexistuje. Ale v Blesku ho mají.

nafta ( 29. listopadu 2017 11:21 )

"patrně v horách přepadlo špatné počasí" - podľa chatára to počasie bolo zlé už pred ich vyrazením do hôr a oni napriek tomu bez zimnej výstroje vyrazili. A horskú službu si nezavolali lebo sa báli, že zásah budú musieť zaplatiť. Tatry nie sú Říp a ani Snežka.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud