Úterý 22. září 2020
Svátek slaví Darina, zítra Berta
Polojasno 25°C

Záhadná smrt dvou Čechů v Tatrách: Proč si Honza s Hankou nezavolali pomoc?

Autor: dce - 
27. listopadu 2017
17:26

Dvě bezvládná těla našli v Nízkých Tatrách polští turisté. Jak se později ukázalo, šlo o dva Čechy – Hanu H. (†47) z Prahy a Jana V. (†60) z Pardubic. Podle pitvy zemřeli na podchlazení.

Tragicky skončil pro dva Čechy výlet do Nízkých Tater. Těla dvou lidí našli polští turisté pár metrů od stezky pod vrcholem hory Chopok. Přivolaní lékaři už jim nedokázali pomoci. Hanku z Prahy a Jana z Pardubic patrně v horách přepadlo špatné počasí.

V Tatrách ten večer totiž foukal velmi silný vítr dosahující až 70 km/h. Ačkoliv byla teplota jen mezi -4 a -2 °C, pocitová teplota se kvůli větru pohybovala až u -14 °C. Podle serveru Čas.sk pitva odhalila, že oba Češi zemřeli na podchlazení.

Jan s Hankou vyrazili na túru z lokality Čertovica směrem na Ďumbier, v průběhu ale změnili plány, a tak zrušili plánované ubytování. Nikdo je tedy nečekal, a tak když nedorazili, nebyli hlášení jako pohřešovaní.

Podle horské služby byli ovšem vhodně oblečení a měli i dostatečné vybavení. Skutečnou záhadou ale je, že oba skialpinisté u sebe měli mobilní telefony, a přesto si nezavolali pomoc, když jim došly síly.

Video Těla českých skialpinistů našli Poláci. - Joj

squirrel ( 27. listopadu 2017 18:16 )

zdravim..jaka zahada? pokud meli oba funkcni mobily a meli na tom miste signal...pokud se odlasili z ubytovani...tak co asi musi zakonite cloveka napadnout...ze proste tam chteli spolu umrznout

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud