Brutální útok na rodinnou firmu v Horusicích před soudem: Dva zavraždění a pět útočících cizinců

Autor: ČTK - 
21. 11. 2017
11:32

Prostřednictvím videokonference vypovídali v úterý před soudem lidé, kteří přežili brutální útok na rodinnou firmu v Horusicích na Táborsku. Pětičlenná skupina cizinců předloni v září podle obžaloby zaútočila na osm lidí, z nichž dva zemřeli v nemocnici na následky těžkých zranění. Vypovídající dnes seděli v jiné místnosti, protože se nechtěli s útočníky setkat. Ve výpovědích zaznívalo, že přepadení se odehrálo velmi rychle.

Před soudem stojí dva z pěti obžalovaných, kterým hrozí až doživotní vězení. Po zbylých třech pátrá policie.

Jeden z postižených v září 2015 vozil dva zaměstnance firmy, která se zabývá výrobou náhradních dílů do historických motocyklů, do nedaleké Lomnice nad Lužnicí.

„Byl to otec se synem a ani jeden z nich neměl řidičský průkaz,“ uvedl v úterý před soudem. Vzpomíná si, že večer, kdy skupina firmu přepadla, se mu hned něco nezdálo. Z dílny totiž zaslechl sténání. Domníval se, že má zdravotní problémy majitel společnosti, který předtím prodělal infarkt.

„Přichvátl jsem, abych se podíval, co se děje, a případně mu pomohl. Jenže jsem nestihl vidět vůbec nic, někdo mě povalil na zem, bylo to hrozně rychlé,“ vylíčil u soudu.

Obžalovaní cizinci, kteří v pondělí a v úterý vypovídali před soudem, shodně tvrdí, že na lidi ve firmě neútočili. Připouští, že je lákala vidina zisku peněz, které ve firmě byly. Útočníci nakonec odcizili 328 000 korun v hotovosti. Oba obžalovaní prohlašují, že surový útok na poškozené má na svědomí někdo ze tří dalších cizinců, po nichž policie pátrá. Podle žalobkyně gang mimo jiné bil napadené železnou tyčí nebo kovovým výfukem. Zranění nepřežili majitel firmy a jeho švagr. Policisté po útočnících dlouho pátrali, vyslechli šest stovek lidí a letos v březnu oznámili, že obvinili dva cizince z dvojnásobné vraždy.

Video: Zloději táhli oběť kvůli kabelce za autem

Video Zloději táhli oběť kvůli kabelce za autem. - Policie
360p

Doporučujeme

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa
Články odjinud