Vyšetřovatel Nečesaného obvinil reportéra Klímu: Oběť se kvůli němu chtěla zabít!

Autor: ljš - 
6. 11. 2017
13:11

Kriminalista Milan Jušta, který měl na starost vyšetřování případu Lukáše Nečesaného, u pondělního soudního jednání mluvil nejen o svém mileneckém poměru ke svědkyni Janě T., ale také vysvětloval důvody, proč byla podle policejních záznamů napadené kadeřnici poskytována policejní ochrana v době, kdy byl Nečesaný za mřížemi.

Policisté měli podle záznamů Ludmilu B. začít chránit v době, kdy byl Nečesaný ještě za mřížemi. Soudce proto žádal vysvětlení, před kým ji střežili. „Chránili jsme ji zejména před útoky blízkých pana Nečesaného,“ vysvětlil Jušta. Podle něj si Ludmila B. stěžovala na to, že babička, dědeček a otec obžalovaného chodí okolo kadeřnictví, nahlížejí do něj, čímž na ni vyvíjí tlak. Na dotaz obhájců ale potvrdil, že prarodiče Nečesaného bydlí na sídlišti u kadeřnictví, tudíž kolem něj čas od času procházet musí.

Jušta u soudu vysvětlil, že se napadená kadeřnice podle něj dostávala do velmi špatného psychického stavu. Nemohli za něj podle něj ale jen příbuzní obviněného. Vše prý odstartoval známý reportér Josef Klíma, který žádal po Ludmile B. do své reportáže rozhovor.

„Tlačil na ni tak, že se zhroutila. Plakala a chtěla skončit se životem,“ tvrdil u soudu Jušta. Poté prý s kadeřnicí pracovala psycholožka a policisté jí nabídli ochranu. Několikrát jsem ji pak navštívil, abych se zeptal, jestli nedošlo k nějakým útokům, jestli se cítí psychicky dobře a podobně,“ vysvětlil Jušta svou roli.

Známého reportéra vyjádření kriminalisty velmi popudilo. Zcela popírá, že by Ludmilu B. k rozhovoru nutil. "Toto obvinění vyšetřovatele považuju za hrubý útok na mou novinářskou čest a profesionalitu," řekl Blesk.cz.


Jak se podle Josefa Klímy setkání s Ludmilou B. odehrálo? Jeho celé vyjadření čtěte v úterním tištěném Blesku a na Blesk.cz


Sporná ochrana

Otázka policejní ochrany Ludmily B. se u soudu řeší od září 2015, kdy žena po dvou letech otočila a Nečesaného označila za pachatele. Do té doby tvrdila, že ho nepoznává. Ve své výpovědi ale zmínila, že ji několik dní předtím navštívil právě kriminalista Jušta.

Obhajoba tedy žádala vysvětlení, proč k tomu došlo. Podle ní totiž není běžné, aby po uzavření případu vyšetřovatelé dále navštěvovali svědky. Policie následně přišla s tím, že oběti poskytuje ochranu. Rozhodnout se o tom mělo v polovině ledna, záznam o tom byl však do systému vložen až v říjnu 2015, tedy měsíc po soudním jednání, během nějž Ludmila B. změnila výpověď.

Žena navíc nejprve tvrdila, že ji policisté tehdy navštívili ze své vůle, letos při novém líčení ale naopak uvedla, že je zavolala sama. Rozpor vysvětlit nedokázala.

Obhájci proto spekulují o tom, že mohli kadeřnici k označení Nečesaného přemluvit právě policisté, a informaci o ochraně považují za účelovou.

Video Soud s Lukášem Nečesaným - David Malík

Guliver ( 13. listopadu 2017 14:50 )

Klíma se umí, tedy uměl prodávat velice dobře... Bohužel na každou svini se voda vaří a tak i na tuto sebranku

Medic ( 7. listopadu 2017 00:50 )

Dobrý den, pomineli kauzu otce obzalovaneho a spojitost s pripadem jeho syna,zeptejme se jak dopadli testy na drogy u napadene v den,kdy ji odvezli do nemocnice,po napadeni,kdo delal,jaka laborator rozbor krve a jaka byla hladina latek v krvi napadene. Vlastne ani nemuzememe pominout vysetrovani jeho otce a pripad jeho syna,tedy souvislosti.

schelly ( 6. listopadu 2017 22:08 )

Přesně, taky už Klímovi nevěřím. Ta kauza s Kajínkem mě o tom dokonale přesvědčila!

noacojezase ( 6. listopadu 2017 20:37 )

"a neumím si představit, proč by kluk , který má prachatou rodinu chodil krást", toho kluka dali k babičce, protože kradl, fetoval, dlužil na koho se podíval atd..

borman ( 6. listopadu 2017 19:48 )

Myslim že pani pěkně lže a že byla zpracována panem vyšetřovatelem, protože změnit výpověď po dvou letech a měnit výpověď i v jiných otázkách je krajně podivné, a neumim si představit, proč by kluk , který má prachatou rodinu chodil krást, a i kdyby tak zrovna do kadeřnictví, kde asi moc pěněz nebude, doufám že soud bude spravedlivý a paní po zásluze odmění za křivou výpověď do báně.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud