Unesení bratři Davídek (10) a Leonard (4): Svědci viděli děti v Německu!

Autor: ČTK - 
14. 10. 2017
10:52

Rodiče, kteří unesli v pátek své dvě děti ze strakonického dětského centra, viděli svědci v německém Freyungu. Policie chce proto získat evropský zatykač. ČTK to dnes řekl jihočeský policejní mluvčí Jiří Matzner. Jde o dva bratry: Davida Lackó (10) a Leonarda Lackó (4), kteří byli soudně odebráni rodičům Anitě Lackó a Bronislavu Slobodovi.

"Kolegové mají záchyt od svědka z Freyungu, že se to auto s posádkou čtyř osob, z toho byly dvě děti, mohlo pohybovat někde u Freyungu. Je předpoklad, že by se možná přes Německo a Rakousko mohli dostat na Slovensko, protože tam mají kořeny. Aktuálně rozšiřujeme pátrání na Německo, Rakousko a Slovensko, budeme se snažit získat evropský zatýkací rozkaz," řekl Matzner.

V Rakousku mají podle mluvčího rodiče vazby, obchodují tam s oblečením. "Je to jedna z možností, proto jsme požádali rakouské kolegy, aby se lidem i tomu vozidlu věnovali," řekl Matzner.

Mladší Leonard měl na sobě naposledy zelené tričko, tmavě modrou mikinu s kapucí značky Adidas, tepláky a na nohou boty s Batmanem. Vlasy má špinavě blond, velké výrazné oči a znatelné kruhy pod očima.

Starší David měl naposledy oblečené žlutooranžové tričko s dlouhým rukávem a vpředu s anglickým nápisem, tmavě modré tepláky. Má střiženou ofinu v půli čela. "Oba chlapci jsou bledší pleti," uvedl Matzner.

Rodiče chlapce unesli 13. října z dětského centra ve Strakonicích během povolené návštěvy. "Byli během ní pravděpodobně o samotě, rodiče je popadli do náručí, každý jednoho a zmizeli," popsal Matzner teorii, jak rodiče s dětmi zmizeli. Odjeli vozem Chrysler Voyager zelené barvy s poznávací značkou BA477HU. Vyzval, ať lidé jakékoliv informace k jejich pohybu, pobytu či plánům volají na linku 158.

Doporučujeme
zanyn ( 15. října 2017 14:00 )

...kteří byli soudně odebráni rodičům Anitě Lackó a Bronislavu Slobodovi..... To je snad scifi. To je rodiče chtěli utýrat či zabít? Co si dnes ona "moderní demokracie" a soudní moc dovoluje je až zarážející.....

Nezadat ( 15. října 2017 12:49 )

hahapch ( 15. října 2017 02:39 )

Tak rodinko hodně štěstí ve vaší cestě at dojedete kam chcete a nevezmou vám už děti, děti patří rodičům ne státu, nadáváme na Norsko a u nás to není lepší, sociálka bere děti kde nemá a kde má na to kašle a potom se diví že jsou utýrané k smrti, tyto se o své děti starají, milují je, chtějí je mít u sebe a děti zase je, jinak by určitě aspoň ten starší utekl, nechte je na pokoji a v klidu žít rodinku pohromadě

agfor ( 14. října 2017 17:59 )

No co. Rodiče si došli pro děti, které jim zas ra ný stát ukradl, aby je mohl od maličky oblbovat.

Nezadat ( 14. října 2017 15:49 )

Debilní sociálka je schopná vám okamžitě děti odebrat při výchovným výprasku a proto dnešní mládež je nezvladatelná a nemá žádnou úctu k hodnotám.Děti máji VŠ,vzdělání a taky dostali párkrát na zadek.V dnešní době by mě děti odebrali a dali do pasťáku a vychovali z nich flákače a fetoše bez domova.I fena zatřepe ze štěnětem když udělá něco špatně a ví,že je to pro jeho dobro.Výchovným trestem když rodič není debil aby ho seřezal do bezvědomí,tak ještě nikomu neublížil a ba naopak pomohl.

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa
Články odjinud