Zvrat v případu pohřešované Míši: Policie uzavřela další kapitolu

Autor: ljš - 
5. 10. 2017
12:30

Dlouhých devět měsíců svítilo její jméno v databázi pohřešovaných jako Dítě v ohrožení. Teď ale pohřešovaná Míša Muzikářová (13) z této kolonky zmizela. Happyend se ale bohužel nekoná, policisté po ní bohužel pátrají dál, nyní už však v běžném režimu.

Předzvěstí tohoto kroku byla mimořádná tisková konference, kterou policisté k případu svolali v polovině září. Na ní oznámili, že jsou nuceni případ kvůli lhůtám trestního řádu odložit. Potvrdili, že se domnívají, že je Míša po smrti a že jediným podezřelým byl v případu přítel její matky Otakar S., který však spáchal sebevraždu.

Kriminalisté ujišťovali, že odložení případu neznamená, že by práce na něm skončila. „Neustále nám chodí poznatky, budeme je prověřovat. Michaela je stále v systémech policie jako hledaná osoba a určitě budeme dál pracovat s rodinou tak, abychom získali případné indicie, které by nás mohly dovést k tělu,“ řekl hlavní vyšetřovatel Martin Charvát.

Důvody k tomu, aby byla Míša nadále vedena v režimu Dítě v ohrožení, ale pominuly a ve středu ráno proto došlo v databázi ke změně. „Národní koordinační mechanismus pátrání po pohřešovaných dětech primárně slouží ke zvýšení rychlosti pátrání. Jde o systém včasného varování a informování médií, jehož účelem je zajistit, aby byla veřejnost v co nejkratší době o pohřešovaném dítěti informována. Vzhledem k tomu, že tato podmínka v tomto případě pominula, byla osoba pohřešované Michaely Patricie Muzikářové přesunuta do standardní databáze pohřešovaných,“ vysvětlila Blesk.cz policejní mluvčí Veronika Hyšplerová.

Míša zmizela 11. ledna, v ten den nepřišla do školy. Její matka odcházela do práce kolem 5:00, v té době měla dívka doma oblečení a věci do školy. Fyzicky ji ale nekontrolovala. Když tentýž den v 18:54 nahlásila pohřešování, věci v bytě nebyly. Od počátku policie pracovala s verzemi, že školačka odešla sama, nebo se stala obětí závažného trestného činu. Při vyšetřování se přiklonila k druhé variantě. V případu byl jediným podezřelým partner dívčiny matky.

„Nemáme jinou konkrétní osobu, kterou bychom ze zmizení podezřívali," uvedl Charvát. Jednou z verzí je, že případ měl sexuální podtext. Muž také čelil obžalobě za pohlavní zneužití, k soudu se ale dřívější případ už nedostal.

Video Nové video z pátrání po ztracené Míše. Ve službě jsou i potápěči - Blesk TV
1080p 720p 480p 360p 240p

 

Doporučujeme
an.manchester ( 5. října 2017 19:43 )

vite ja a nejen ja nevim, proc treba u spornych pripadu jako jsou i dalsi ze- Necas, Kajinek a dalsi a dalsi se nepouzije hypnoticka regrese u tech co tvrdi ze jsou nevinni- jasne neni to dukaz ze ano, ale napovi to hodne a nasmeruje ci presmeruje spravnym smerem, Je nutne take citat, ze dnes vice jak za totace je policie co opravdu vysetruje ci sem tam i pomaha a pak je zlocinecka cast policie, ktera je namocena sama do trestnych cinu a mafii- bohuzel je to tak..

an.manchester ( 5. října 2017 19:39 )

kvuli jejich semeneni dokazi zabit i dite, de fakto rikaji a tech je jak tu miluji a tu a tamtu ale je to jen lez, je to jen z duvodu pudu jako zvire. Zena je tvor co lasku spojuje vice s city nez s pudy, nema tu svalovou hmotu napadat fyzicky zabijet a nicit, proto je casto nucena posluhovat a delat prace, ktere samci- co jineho jsou- neradi. S nadsazkou trochu ale pravdive receno. Ne kazdy ale v tom zaklade to tak je. Ti co jsou uchylni na deti-jsou dve moznosti, jednou je kastrace, druho delete - smrt, protoze s nimi se nic jineho udelat neda, veda zatim toto v mozku neumi opravit. De fakto ale tato Misa mohla byt prodana treba do Nemecka jako detska hracka pro jine uchyly, vite na kohokoli z vas, kdyz se zameri policie a nemusi to byt pravem, staci treba kdyz vas udava nekdo kdo vas jo nenavidi, tak nez se prijde na to ze to je svinstvo nekoho jineho, udelaji vam ze zivota peklo - ten Ota mozna byl uchyl, mozna ji zabil, ale mozna ne. A mozna nekdo se postaral at si to hodi..je spousta moznosti co se mohlo stat..

majojo ( 5. října 2017 16:16 )

Zvratem autor rozumí to, že policie pátrá-nepátrá a nic ani nikdo se nenašel. Zvratky jsou to, co leze z počítače šťastnému autorovi.

blesk_z_cisteho_nebe ( 5. října 2017 15:44 )

Policie případ uzavřela, protože matku to vůbec nezajímái, co se s Míšou stalo. Aničku Janatkovou hledali dokud tělo nenašli.

sheila16 ( 5. října 2017 15:10 )

Autor článku je normální tupé h*vado, který by měl být vyražen na hodinu, pokud nechápe české slovo "zvrat" !! Zvrat by znamenal v tomto případě nalezení nových zásadních stop, ale zvrat se dá použít ve smyslu rozuzlení celého případu a přitom celá věc se za měsíce nepohnula ani o milimetr, tak jaký zvrat v tom ten dementní autor vidí ?!

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa
Články odjinud