Kvůli záchraně 300kilové diabetičky museli hasiči vybourat kus domu a pokácet strom

Autor: dce, jp - 
9. 10. 2017
09:25

Plné ruce práce měli v pátek pardubičtí záchranáři a hasiči. Kvůli záchraně obézní pacientky s cukrovkou museli totiž vybourat kus domu, pokácet strom a následně ženu pomocí nakladače transportovat speciální sanitkou do nemocnice.

Pardubičtí záchranáři byli v pátek krátce po půlnoci přivoláni k bezvědomí diabetičky ve středních letech. To ještě netušili, že se jejich zákrok protáhne na dlouhé hodiny. Pacientka, kterou měli ošetřit, totiž trpí morbidní obezitou.

"Po podání život zachraňující infuze s cukerným roztokem žena nabyla vědomí, vzhledem k celkově neutěšenému zdravotnímu stavu byl ale zapotřebí transport do pardubické nemocnice. U pacientů s průměrnou váhou či lehkou obezitou by to nebyl problém. Zde však kvůli váze více než 300kg nebylo možné s ohledem na hodinu, ve které byl zásah uskutečňován, sehnat potřebnou techniku k vyproštění ženy z bytu," popsal mluvčí záchranky Pardubického kraje.

Zásah tak musel pokračovat až v ranních hodinách, na pomoc si záchranáři pozvali i hasiče a techniku místního zemědělského podniku. Na místo přijela speciálně upravená záchranka pro převoz extrémně obézních pacientů. Jenže přesun ženy do vozu nebyl možný bez několika "stavebních úprav".

"Ten zásah byl velmi náročný. Zúčastnilo se jej 20 hasičů a trval šest hodin. Kvůli uvolnění cesty museli vybourat zárubně a pokácet jeden strom," uvedla mluvčí hasičů Vendula Horáková. Do vozu pacientku pak dostali pomocí nakladače. 

Doporučujeme
lexiana ( 10. října 2017 15:11 )

Hold sami si za to můžou žerou jako prasata je mne jich líto ale co naplat ,hold žrádlo je pro nich na prvém místě

dandova ( 9. října 2017 14:28 )

Fujtajbl, těch chudáků s rouškami je mi líto.

ellenic ( 9. října 2017 14:03 )

majojo To teprve možná přijde, už jen to, že se někdo vykrmí k hmotnosti 300 kg není normální . A té práce s převozem, extra auto, šest hodin práce a stavebních úprav . Tohle si řídí každý člověk sám, hlavně to nesvádět na nemoc. V ČR žije mnoho diabetiků, doufám, že tahle paní je jediná .

sores ( 9. října 2017 13:53 )

Když se nenažraná vyžrala do tolika sádla měla by to všechno zaplatit!!!! Proboha když vidím že mi přesáhla váha už přes 100 kg tak začnu rychle všechno možné podnikat. O čeho jsou lékaři,dietologové,fitko atd!!! Jenže to musí mít člověk srovnané v palici a ne v žaludku že!

wildcat ( 9. října 2017 13:29 )

Jakto že to lidé nechají dojít tak daleko? Alarmující tloustnutí chce léčbu. Kdo nosí jídlo takovýmto hrošíkům? Ale nestřílejme jen do řad obézních, alkoholici, feťáci a silní kuřáci si také vědomě ničí zdraví a neplatí si léčbu. Ale ta ostuda je fakt silné kafe!

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa
Články odjinud