Pondělí 19. duben 2021
Svátek slaví Rostislav, zítra Marcela
Zataženo, déšť 10°C

Paraglidista uvízl na stromě u Janských Lázní: O pomoc volal dvě hodiny

Autor: dce - 
29. června 2017
12:33

Pořádné štěstí měl polský paraglidista, který se zřítil do stromů jen kousek od Janských Lázní. Po dvou hodinách marného volání o pomoc ho nakonec zaslechli svědci. Hasiči ho vyprošťovali z 10metrové výšky.

Paraglidista z Polska se během svého letu zřítil uprostřed lesa nedaleko Zrcadlových bud na svazích Černé hory u Janských Lázní. "Po pádu zůstal muž mezi větvemi vzrostlého stromu ve výšce asi deseti metrů nad zemí. Naštěstí neztratil vědomí, ani se při pádu vážněji nezranil," uvedl mluvčí hasičů Ondřej Sezima.

Téměř dvě hodiny trvalo, než se paraglidista dovolal pomoci. "Teprve před druhou hodinou odpolední ho uslyšeli svědci, kteří se pohybovali po nedaleké cestě a kteří následně ohlásili událost na operační středisko hasičů," pokračoval mluvčí.

Hasiči na místě neprodleně začali se záchranou muže. "Zajištěný hasič – lezec vystoupal za příkladné asistence kolegy z Horské služby do větví stromu, usadil muže do evakuačního záchranářského trojúhelníku a za pomoci lana ho slanil na zem. Následně hasiči předali muže do péče příslušníků Horské služby, kteří zajistili jeho dopravu do údolí," doplnil mluvčí.

Video Polský paraglidista uvízl na stromě u Janských Lázní: O pomoc volal dvě hodiny. - Hasiči obce Horní Maršov

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Osoby v pátrání