Pavel předjížděl na plné a zabil maminku 2 dětí: Bude platit i po smrti

Autor: dce - 
5. 10. 2017
13:22

Tragicky skončila úterní nehoda u Velvar. Při předjíždění na plné čáře se zde Pavel D. (†40) čelně srazil s vozem, ve kterém jela Kristýna (†31) a její dvě děti (3m a 3). Za riskování zaplatila životem právě mladá maminka i Pavel D. Ten bude za chybu platit i po smrti!

Pavel D. v úterý v podvečer patrně někam spěchal. Jinak se totiž nedá vysvětlit, proč mezi obcemi Uhy a Hleďsebe na nepřehledném úseku předjížděl. Do protisměru vjel kousek před zatáčkou, že přejíždí plnou čáru mu patrně nevadilo. Těsně před zatáčkou se střetl s vozem mladé Kristýny.

Zdemolované vraky dvou aut dokazují, jak šílený náraz to musel být. Kristýna byla na místě mrtvá. Její dvě děti hasiči vyprošťovali dlouhé minuty. Tříměsíční chlapeček skončil s těžkým úrazem hlavy na JIPce Thomayerovy nemocnice. Tříletou holčičku s poraněními odvezli do Motola.

Pavel D. sám po několika hodinách v nemocnici zemřel. Za svou fatální chybu bude ale platit i po smrti! „Odškodnění pokrývá pojistka viníka nehody. Také záleží na tom, jak a do jakého limitu je viník pojištěný. Podle nového občanského zákoníku nejsou stanoveny přímo částky, ale prokazuje se výše škody. To znamená, že se posuzuje škoda nejenom materiální, ale i dopad člověka na psychickou stránku či ztrátu blízkého. Pozůstalé děti mají nárok na různé dávky a důchody. Myslím si, že za to, že přišly o matku, budou odškodněny v milionech,“ uvedl advokát Jan Černý.

Video Nehoda u Nelahozevsi: Řidička zemřela na místě, dvě děti transportovány do nemocnice. Řidič, který předjížděl na plné čáře zemřel v nemocnici. - aktu.cz
720p 360p

Doporučujeme
1080p 720p 360p
Další videa
Články odjinud