Zlodějky nakradly hodinky a šperky za statisíce: Nejsou vaše?

Autor: ČTK ljš - 
3. 10. 2017
11:51

Policie hledá majitele zhruba dvou stovek kradených šperků a hodinek nejméně za statisíce korun. Lup nakradly údajně dvě ženy kryté policistkou. Generální inspekce bezpečnostních sborů (GIBS) dnes zveřejnila na webu snímky kradených věcí. Odhad celkové škody zatím inspekce nesdělila, v lupu je ale řada cenných hodinek včetně dvou značky Breitling, které se prodávají až za několik stovek tisíc korun.

Příslušnice pražské policie podle GIBS telefonicky rezervovala hodiny cvičení ve fitcentrech po celém Česku, hlavně v Praze, Brně a Olomouci. Tam pak její dvě spoluobviněné kradly ze šatních skříní peníze a cennosti. Policistka následně také pomáhala zlodějkám uniknout trestnímu stíhání, oznámila již dříve inspekce.

„Odhad celkové škody zatím GIBS nechce zveřejnit, protože vyšetřování stále trvá,“ řekla mluvčí inspekce Radka Sandorová. Na zveřejněných fotografiích kradených věcí jsou šperky, módní doplňky – mimo jiné i značky Gucci – a také desítky hodinek známých značek. Jedná se například o hodinky Bulgari, Armani, Michael Kors či Swarovski, jejichž ceny se pohybují v řádu tisíců korun. U hodinek Breitling, které jsou mezi lupem také, ceny dokonce začínají na desetitisících a dosahují až statisíců korun. 

„Některé ze zajištěných cenností se již podařilo vrátit původním majitelům, u dalších je z důvodu nespolupráce pachatelek obtížné majitele dohledat,“ oznámila inspekce. Žádá proto okradené, kteří na snímcích poznají své věci, aby se přihlásili na telefonní číslo operačního střediska GIBS 974 839 734.

Dvě ženy, které mají podle GIBS sérii vyloupení šaten na svědomí, jsou stíhány za krádež a také spoluúčast na zneužití pravomoci úřední osoby. Policistka čelí stíhání za zneužití pravomoci úřední osoby, nadržování a neoprávněný přístup k počítačovému systému a nosiči informací.

Doporučujeme
Nezadat ( 3. října 2017 12:22 )

Kdyby to byli Češky,tak určitě by je dali,ale jelikož to jsou ciganě,tak by to byl rasismus.

fotrpjotr ( 3. října 2017 11:56 )

Fotky zlodějek by nebyly,aby jsme si na ně davali pozor?

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa
Články odjinud