Zdeněk (†60) se upálil před parlamentem. Manželka mu prý sebrala děti

Autor: ČTK, shp - 
26. září 2017
10:11

Na Novém Zélandu se upálil šedesátiletý muž původem z bývalého Československa. Zdeněk Hanzlík (†60) spáchal sebevraždu minulý týden před budovou parlamentu v novozélandské metropoli Wellingtonu. Oznámila to novozélandská média s odvoláním na místní policii. Policie motiv činu neuvedla. Podle přátel to byl milující otec, který netoužil po ničem jiném, než aby se mohl vídat po rozvodu se svými dětmi.

Podle médií mohly být důvodem sebevraždy spory muže s bývalou manželkou týkající se práva péče o děti. Zdeněk se zapálil před sídlem novozélandského parlamentu minulý týden ve čtvrtek. Byl převezen do nemocnice ve Wellingtonu, kde popáleninám o několik hodin později podlehl, napsal zpravodajský server NZ Newswire. Novozélandská policie muže identifikovala. Podle novozélandského listu The New Zealand Herald se muž narodil v bývalém Československu.

V roce 1987 emigroval do Británie a později na Nový Zéland, kde získal v roce 1991 právo k trvalému pobytu. Na Novém Zélandu žil ve městě Rotorua a živil se jako automechanik. Server NZ Newswire s odvoláním na komentáře na Facebooku uvedl, že se dotyčný přel s bývalou manželkou o právo na péči o děti.  Podle novozélandského zpravodajského serveru The Stuff muž krátce před sebevraždou demonstroval s transparenty před různými soudy ve Wellingtonu.

Ztratil kontakt s dětmi

Jeden ze svědků prohlásil, že si dotyčný stěžoval, že ztratil kontakt s dětmi, které po rozpadu rodiny žijí v Japonsku, a kritizoval rodinný soud, který ho prý nechce vyslyšet. „V Íránu se kamenují matky, na Novém Zélandu otcové,“ bylo napsáno na jednom z transparentů, s nimiž muž demonstroval. „Ne podvodným právníkům rodinného soudu,“ stálo na dalším. Jeho kamarádi jsou ze smrti sympatického muže zděšení.

„Byl to obrovský šok, protože byl tak milý chlapík. Znala jsem ho před pět let. Miloval zábavu, staral se, vždycky pokecal, vždy za vámi přišel do práce a pověděl vtip, prohlásila Zdeňkova kamarádka  Lee-Ann Allerby. Mluvil často o své rodině a cítil se, že k ní nemá přístup,“ dodala. Nikdy prý o své manželce nemluvil zle ani ji nenapadal svými transparenty.

V roce 2013 Čech neunesl rozchod a chtěl podpálit sebe i expřítelkyni:

Video Muž, který neunesl rozchod, se pokusil podpálit sebe i expřítelkyni v tomto autě - Blesk - Kateřina Moravcová

victor1 ( 27. září 2017 11:07 )

Sakra,proč nezapálil radši tu kurwu?To by se na něj vlastně přišlo.No tak nechat ji zapálit a sedět někde v baru.Byl by z obliga.No jo,ale to by vlastně neviděl,takže by mu to nezpůsobilo takové potěšení.Ovšem na jednu stranu,to by se musel u nás v ČR upálit každý druhý rozvedený chlap.Naše české kurwy jsou jistě ještě horší než ty novozélandské.

jany ( 26. září 2017 13:31 )

to si pomoh

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Osoby v pátrání
Články odjinud